Agnieszka Wielgosz

Agnieszka Wielgosz

Agnieszka Wielgosz jest polską aktorką telewizyjną i teatralną. W swojej karierze zagrała w ponad 20 serialach. Najbardziej znana jest z seriali „Złotopolscy” i „Pierwsza miłość”. Aktorka ma dwoje dzieci, niedawno zdecydowała się na rozwód z Tomaszem Malinowskim i szokującą zmianę wizerunku.

Imię i nazwisko: Agnieszka Wielgosz
Data urodzenia: 19 września 1972
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: aktorka teatralna i telewizyjna
Facebook: facebook.com/agnieszka.wielgosz

Agnieszka Wielgosz – kariera aktorska

Agnieszka Wielgosz w 1996 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Karierę rozpoczęła w 2002 roku w krakowskim teatrze Bagatela. Obecnie gościnnie występuje w warszawskim teatrze Rampa, współpracuje również z teatrem MIST. Aktorka debiutowała w filmie „Spis cudzołożnic” reżyserii Jerzego Stuhra. Znana jest głównie z występów w serialach. Na swoim koncie ma ponad 20 ról w serialach. Można ją oglądać między innymi w „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Złotopolscy”, „Magda M.”, „Ojciec Mateusz”. Jej najbardziej znaną rolą jest rola właścicielki sklepu Malwiny w serialu „Pierwsza miłość”. Ciekawostką jest, że Agnieszka Wielgosz zanim wcieliła się w rolę Malwiny, cztery lata wcześniej grała w „Pierwszej miłości” Kamilę Wąsowską.

Agnieszka Wielgosz – zmiana wizerunku

W sierpniu 2016 roku w mediach pojawiły się informacje o rozwodzie Agnieszki Wielgosz z Tomaszem Malinowskim. Para ma ze sobą jedną córkę – Milenę, poza tym wychowywali wspólnie syna aktorki z pierwszego małżeństwa – Maurycego. Jak podkreślała aktorka rozstała się z mężem w pokojowej atmosferze. Takie zmiany zainspirowały aktorkę do zmiany wizerunku. Aktorka rozpoznawana po burzy rudych włosów zdecydowała się przefarbować włosy na blond. Naturalny kolor włosów Agnieszki to właśnie blond, jednak zmieniła go na rudy na początku swojej kariery, do czego zachęcił ją dyrektor krakowskiego teatru, w którym grała. Na powrót do blondu aktorkę namówił fryzjer i stylista Christian Lange.

agnieszka wielgosz

Więcej o:

agnieszka wielgosz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.