Małgorzata Braunek nie żyje. Miała 67 lat

Zmarła Małgorzata Braunek.

W poniedziałek około godziny 11 zmarła Małgorzata Braunek.

Na oficjalnym Facebooku aktorki w poniedziałek tuż przed godziną 11 pojawiła się informacja o śmierci aktorki.

Małgosia odeszła przed chwilą - czytamy.

Małgorzata Braunek miała 67 lat. Od roku walczyła z nowotworem. Aktorka przeszła trzy operacje i wyczerpujące sesje chemioterapii. Wydawało się, że leczenie przyniosło pozytywny skutek. Niestety, nastąpił nawrót choroby.

Małgorzata BraunekMałgorzata Braunek Screen z Facebook.com/pages/Małgorzata-Braunek Screen z Facebook.com/pages/Małgorzata-Braunek

4 czerwca na oficjalnym profilu na Facebooku syna Braunek, Xawerego Żuławskiego , opublikowano dramatyczny apel o pomoc finansową na leczenie artystki.

Xawery Żuławski apeluje o pomocXawery Żuławski apeluje o pomoc Screen z Facebook.com/xawery.zulawski Screen z Facebook.com/xawery.zulawski

Potem w "DD TVN" Xawery Żuławski przyznał, że odzew okazał się nadspodziewanie duży, większy niż przewidywano. Dzięki temu otworzyły się nowe możliwości terapii. Rodzina zdecydowała się na klinikę onkologiczną doktora Herzoga ze względu na nowatorskie podejście do pacjenta.

Upubliczniliśmy się i wydaje się, że był to bardzo dobry ruch. Przez dłuższy czas walczyliśmy, głównie mama, w sposób najbardziej konwencjonalny, nie chcąc robić żadnego rozgłosu. Dzisiaj lekarze medycyny tradycyjnej złożyli broń i właściwie nie mają pomysłu na dalsze leczenie. Stwierdziliśmy, że musimy się otworzyć na świat i szukać pomocy. Szczególnie, że mama może korzystać z przywilejów, bo jest osobą publiczną, więc może się zgłosić do innych z prośbą o pomoc. Nie chodzi tylko o pomoc finansową, za którą bardzo dziękujemy. Cała sytuacja z listem, który pojawił się w mediach, nie trwa więcej niż tydzień, a odzew jest tak ogromny, że możemy już teraz zapewnić mamie leczenie w klinice w Niemczech.

karo

Więcej o: