Kącik mola książkowego

Zapraszamy do czytania! :)

Dziś Kotek chciałby Wam polecić dwie książki, które powinny przypaść Wam do gustu. Pierwsza z nich, "Pocałunki z piekła", spodoba się wszystkim wielbicielom sagi Zmierzchu - wampiry, miłość, która nie powinna się przytrafić...Jeśli czytaliście "Bale maturalne z piekła", konwencja "Pocałunków..." to coś dla Was - kilka oddzielnych opowiadań, które mają ten sam motyw przewodni. Poszczególne opowieści pochłania się bardzo szybko - chcemy dowiedzieć, co się za chwilę wydarzy, kto jest "tym złym". Kotek nie chce zdradzać fabuły, ale na pewno nie będziecie rozczarowani. Szkoda, że niektóre opowieści tak szybko się kończą - mogłaby powstać cała książka na temat zakazanej miłości...W "Pocałunkach z piekła" znajdziecie prace m.in. Kristin Cast - autorki "Domu Nocy", czy Richelle Mead ("Akademia wampirów"). Kotek poleca tę książkę głównie fanom krwiożerczych istot rozkochanych w śmiertelnikach. Ci, którzy uważają, że "Zmierzch" to bajka dla dzieciaków raczej nie znajdą tu nic dla siebie...

Dziewczyna, której pocałunek może przywrócić życie.

Wampirzyca, która musi zaufać tajemniczemu chłopakowi.

Zakochani z dwóch różnych światów, których muszą się wyrzec dla uczucia.

Nieśmiertelni kochankowie, którzy dla miłości zaryzykują swą nieśmiertelność.

Wampir zauroczony śmiertelniczką niebezpieczną dla niego jak blask słońca

Ten, kto zasmakował zakazanego pocałunku, zapłaci za chwilę zapamiętania własną duszą. - Wydawnictwo Amber

Druga książka to gratka dla wielbicieli kryminałów. John Grisham przedstawia bohatera, który mógłby żyć wśród Was - trzynastoletni Theo na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od przeciętnego nastolatka. Jednak to stwierdzenie jest bardzo mylne...Chłopaka wyróżnia przenikliwy umysł, prawnicze umiejętności i kilka innych cech, które pomogą uporać mu się z pewną zagadką...Trzynastolatek rozwiązuje poważną sprawę? Dlaczego nie! Będzie mu łatwiej rozmawiać z równolatkami (z dorosłymi także). Kotek widzi w Theodorze duży potencjał i czeka na kolejne książki z nim w roli głównej!

"Theodore Boone. Młody prawnik" spodoba się wszystkim fanom Grishama. Autor gustuje w opowiadaniach prawniczych, jednak do tej pory serwował nam "starych" bohaterów. Theo ma wszystko to, co mieli jego starsi koledzy, ma też coś jeszcze - entuzjazm, "świeże" myślenie. Na pewne rzeczy patrzy, zdawałoby się z naiwnego, dziecinnego punktu widzenia, jednak okazuje się, że ten sposób myślenia uratuje go z niejednej opresji. W końcu dla trzynastolatka nie ma rzeczy niemożliwych :)

Jego rodzice są prawnikami. Przyjaciele rodziców są prawnikami. Jego przyjaciele są prawnikami. Jego pies wabi się Sędzia, a on marzy, żeby zostać prawnikiem.

Jego marzenie spełni się szybciej niż to możliwe. Theodore Boone zostanie wciągnięty w sam środek sensacyjnego procesu o zabójstwo. Bezwzględny morderca jest o włos od wymknięcia się sprawiedliwości, i tylko Theo może sprawić, by prawo zwyciężyło. - Wydawnictwo Amber

Obydwie zaprezentowane książki ukażą się nakładem wydawnictwa Amber.

Co ostatnio czytaliście?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.