Fajne DVD na horyzoncie - The Last Song. Ostatnia piosenka

Już dziś premiera!

" Ostatnia piosenka " to ekranizacja najnowszego dzieła Nicholasa Sparksa - amerykańskiego pisarza i scenarzysty, którego autorski dorobek to kilkanaście nastrojowych powieści. Wśród najlepszych wymienia się przejmujący "List w butelce", a także osadzoną w latach 50-tych XX wieku "Jesienną miłość". To właśnie od nich rozpoczęła się współpraca Sparksa z największymi wytwórniami filmowymi, które wyprodukowały w sumie sześć ekranizacji bestsellerów pisarza. Niezwykłe jest to, że tworząc "Ostatnią piosenkę" - najdłuższe dzieło w jego karierze - Nicholas Sparks po raz pierwszy napisał scenariusz do adaptacji filmowej, zanim jeszcze ukończył powieść.

O czym jest film?

Historia skupia się na trudnych relacjach między ojcem i córką. Ronnie (Miley Cyrus) nie potrafi pogodzić się z rozwodem rodziców. Jej tata, Steve (Greg Kinnear), stara się odbudować pełną miłości wieź, jaka niegdyś istniała między nim a córką, ale ponowne nawiązanie kontaktu ze zbuntowaną dziewczyną nie jest łatwe. Postanawia w tym celu wykorzystać jedyną rzecz, która nadal ich łączy - muzykę. W międzyczasie Ronnie poznaje przystojnego siatkarza plażowego Willa, wraz z którym odkrywa tajemnice pierwszej miłości.

W tej ciepłej i nastrojowej opowieści rola głównej bohaterki została powierzona aktorce młodego pokolenia Miley Cyrus - znanej doskonale z roli nastoletniej gwiazdy muzyki pop w serialu " Hannah Montana ". Artystka występując w tym filmie, miała okazję pierwszy raz zmierzyć się z dość wymagającą dramatyczną grą aktorską, starając się zaprezentować warsztat nieznany jeszcze widzom oraz jej fanom.

Miley poza graniem roli Ronnie miała także istotny wpływ na kształt scenariusza, którego autorem jest Nicholas Sparks. "W trakcie pisania kilkakrotnie rozmawiałem z rodziną Cyrusów i dowiedziałem się, jakie elementy Miley chciałaby zawrzeć w tej historii", mówi popularny pisarz. "Wiem, że chciała zagrać postać, która dorasta i dojrzewa. Uważam, że Miley jest wspaniała ".

Sama Miley tak wspomina moment, gdy poznała zarys scenariusza z ust samego Nicholasa Sparksa:

Przygasiliśmy światła, więc powstał wspaniały nastrój. Siedzieliśmy przed kominkiem i to było niezwykłe słyszeć tę opowieść od samego autora i dowiedzieć się , co i jak sobie wyobraził. Właśnie wtedy wszystko stało się dla mnie jasne - zrozumiałam, że to będzie piękny film.

Film "Last Song. Ostatnia piosenka" już od dziś dostępny jest na DVD!

Oprócz samego filmu, może znaleźć na płycie dodatki, które zapewne Was zainteresują:

Wyprawa z Bobbym Colemanem - odwiedziny planu filmowego oraz przyjrzenie się kulisom powstawania "Ostatniej piosenki" z udziałem ośmioletniej gwiazdy filmu, Bobby'ego Colemana

Na planie teledysku do piosenki Miley Cyrus "When I Look At You" - fragmenty ze studyjnych nagrań, wywiady z Miley i pozostałymi członkami ekipy, a także specjalne klipy.

Teledysk Miley Cyrus "When I Look At You"

W " Ostatniej piosence " poza Miley Cyrus ("Hannah Montana", "Hannah Montana: Film") zobaczymy również Grega Kinneara - znanego amerykańskiego aktora nominowanego m.in. do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w "Lepiej być nie może" z 1997 roku, za którą otrzymał nagrodę "Złotego Globa". Mogliśmy go oglądać również w takich cenionych tytułach jak "Sabrina", "Mała Miss" czy "Masz wiadomość". Całość obsady uzupełniają: Liam Hemsworth - australijski gwiazdor znany z filmu "Zapowiedź", Kelly Preston ("Jerry Maguire", "Kot"), a także Stephanie Leigh i Nick Searcy ("Castaway: Poza Światem", "Brzydka prawda").

Kotek ma dla Was niespodziankę... Za jakiś czas pojawi się konkurs , w którym do wygrania będzie ten właśnie film! Nie przegapcie tego! ;)

Widzieliście już ten film? Jak wrażenia?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.