Małgorzata Rozenek wspiera akcję Plotka i Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. I nie tylko ona. "Trochę dobra w ten pierwszy dzień wiosny"

Już drugi raz Plotek dołącza się do akcji Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, której celem jest zebranie pieniędzy na wielkanocne koszyczki dla starszych, samotnych osób. Wiele gwiazd również wspiera tę inicjatywę.

Ostatni czas pokazał, jak ważne jest wspieranie się nawzajem. W zeszłym roku, kiedy wybuchła pandemia, w trudnej sytuacji znaleźli się seniorzy, którzy byli najbardziej narażeni. Wielu z nich było zdanych na pomoc obcych osób. Koronawirus nadal jest niezwykle groźny, seniorzy boją się o swoje zdrowie i życie. Plotek po raz kolejny nie zapomina o starszych osobach, które także i w tym roku potrzebują naszej pomocy. Dlatego włączyliśmy się w akcję, dzięki której będziemy mogli podarować koszyczki wielkanocne podopiecznym stowarzyszenia.

Co dalej z mieszkaniem Zamachowskich?Monika i Zbigniew Zamachowscy rozstali się. Co dalej z ich mieszkaniem?

Gwiazdy wspierają akcję Plotka

Dołączyły do nas gwiazdy. Chęć pomocy seniorom wyraziła Małgorzata Rozenek-Majdan.

Kochani, biorę udział w akcji "Stowarzyszenia mali braci Ubogich", która ma na celu zebranie środków na wielkanocne zakupy dla starszych, samotnych osób. Zbiórka trwa do 31 marca - napisała Rozenek na Instagramie. 

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek instagram.com@m_rozenek

Małgorzata Rozenek nie jest jedyną gwiazdą, która wsparła naszą akcję. Dołączyli do niej: Marta Manowska, Mikołaj Roznerski, Anna Kalczyńska, Julia Kamińska, Marzena Rogalska, Joanna Przetakiewicz, Cleo, a także Agata i Piotr Rubikowie oraz Magdalena Stępień. Na swoich profilach na Instagramie udostępniają grafiki akcji i apelują, by do niej dołączyć.

Trochę dobra w ten pierwszy dzień wiosny - napisała Agata Rubik.
Super akcja - popiera Julia Kamińska.

Gwiazdy wspierają akcję PlotkaGwiazdy wspierają akcję Plotka Instagram.com/ agata_rubik

Gwiazdy wspierają akcję PlotkaGwiazdy wspierają akcję Plotka Instagram.com/ _julia_kaminska_


Za to Anna Kalczyńska udostępniła fragment opisu akcji, w którym wspomnieliśmy o pani Krystynie, do której trafi jeden z koszyków.

Pani Krystyna i wolontariuszka AnnaPani Krystyna nagle zaczęła tracić wzrok. Wielu może jej pozazdrościć siły

Koszt koszyczka z ozdobą i łakociami to 50 zł. Będzie również organizowany świąteczny catering, który tuż przed Wielkanocą trafi do osamotnionych seniorów. Znajdą się w nim m.in. żurek, jaja faszerowane, sałatka jarzynowa, wielkanocna baba i mazurek. To wymaga dodatkowych nakładów, dlatego każda wpłata jest ważna.

Zbiórka dostępna na facebookowym profilu Plotka potrwa od 19 do 31 marca. Pomóż nam zbierać na szczytny cel - wspomnij o akcji na swoim Instagramie lub Facebooku i oznacz hashtagiem #Plotekpomagaseniorom.

Mali bracia Ubogich

Podopieczni stowarzyszenia czekają na naszą pomoc. We wszystkich swoich działaniach wolontariusze i pracownicy "małych braci" kierują się mottem: "kwiaty przed chlebem". Ta dewiza podkreśla konieczność budowania ciepłej, opartej na zrozumieniu i wzajemnym otwarciu atmosfery pomiędzy wolontariuszem a osobą starszą. "Pragniemy docierać do osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy, do tych, dla których największą bolączką jest samotność. Naszym celem jest przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu" - tłumaczą.