Polscy siatkarze za zdobycie złota dostaną "grosze". To o wiele mniej niż nasi piłkarze za nieudany mundial

Mistrzostwa świata w siatkówce. Polacy zdobyli złoto! A ile na tym zarobią? To kwota 190 razy mniejsza niż ta, jaką otrzymali zwycięzcy mistrzostw świata w piłce nożnej.

Polscy siatkarze po raz kolejny pokazali, że są niepokonani. Nasi kadrowicze zostali bowiem mistrzami świata pokonując Brazylię 3:0. Wydawać by się mogło, że tym samym sportowcy wzbogacą się nie tylko o tytuł i medale, ale także o wynagrodzenie. Okazuje się jednak, że kwota, jaką otrzymają, nie robi wielkiego wrażenia.

Ile zarobią polscy siatkarze na mistrzostwach świata?

Jak podaje strona sportowefakty.pl, dla drużyny, która zdobyła w mistrzostwach złoty medal przewidziano 200 tysięcy dolarów. To skromna stawka, biorąc pod uwagę zarobki piłkarzy. Podopieczni Adama Nawałki za sam udział w mundialu otrzymali 8 milionów dolarów!

Z kolei francuscy piłkarze, którzy zgarnęli złoto w Rosji, otrzymali 38 milionów dolarów, a to oznacza, że zarobili 190 razy więcej niż mistrzowscy siatkarze!

 

Dodatkowe 30 tys. dolarów otrzyma Bartosz Kurek, którego wybrano MVP mistrzostw świata. Za pozostałe nagrody indywidualne ich zdobywcy otrzymają po 10 tys.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że to sprawiedliwe?

STUDIO SPORT.PL. MŚ siatkówka 2018. Bartosz Kurek: Wiem, jak smakuje tytuł mistrza świata. Przez cztery lata pytałem o to kolegów

KS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.