Opole 2018. Mecz Polska - Chile przerwie koncerty artystów. Pierwsza taka sytuacja w historii festiwalu

Festiwal Opole 2018 zostanie przerwany. Wszystko przez transmisję meczu towarzyskiego Polska - Chile.

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu startuje już dziś wieczorem. Koncerty zostaną przerwane, a w tym czasie widzowie obejrzą transmisję z meczu towarzyskiego Polska - Chile

Mecz Polska - Chile. Transmisja podczas festiwalu w Opolu 2018

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45 na antenie TVP. W amfiteatrze zmagania piłkarzy zostaną wyświetlone na telebimie. Mecz zakończy się około godziny 22:35 i dopiero wtedy widzowie i telewidzowie powrócą do oglądania koncertu "Przebój na Mundial".

Opole 2018 - próba - koncert piosenek mundialowych - Maryla RodowiczOpole 2018 - próba - koncert piosenek mundialowych - Maryla Rodowicz PATRYCJA WANOT

Festiwal Opole 2018 - przerwany koncert. Jacek Kurski wyjaśnia dlaczego

Wielką radością telewizji publicznej jest posiadanie nadpodaży znakomitego kontentu. W połowie czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które transmitujemy na antenach TVP. Zatem termin 8-10 czerwca był jedynym wolnym terminem dla nas i dla opolskiego amfiteatru - wyjaśnił portalowi wirtualnemedia.pl prezes TVP, Jacek Kurski.

To pierwsza taka sytuacja w dziejach festiwalu, kiedy widzowie nie obejrzą spójnej emisji koncertów.

Festiwal Opole 2018 - harmonogram koncertów

Opole 2018. Kto wystąpi na tegorocznym festiwalu? Mamy harmonogram koncertów. Możecie zapoznać się z całym programem festiwalu. Zobaczcie, kto i kiedy pojawi się na scenie.

MT

Więcej o: