Zarobki polskich sportowców. Na czele Lewandowski i prawie... 100 MILIONÓW rocznie! A Kuba Błaszczykowski?

"SE" ujawnił zarobki polskich sportowców w 2017 r. Na czele stanął Robert Lewandowski i jego prawie 100 milionów złotych. Potem Marcin Gortat, ale jego kwota jest znacznie mniejsza.

"Super Express" opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy w 2017 r. 

Na ten moment wielu czytelników "SE" czeka cały rok. W żadnym innym temacie nie mamy tylu telefonów z pytaniem, kiedy w końcu będzie. I jest - takimi słowami zaczyna się artykuł.

Rzeczywiście, zarobki gwiazd grzeją społeczeństwo bardzo mocno. Któż nie jest ciekawy, ile zarabia Robert Lewandowski? Przejdźmy więc do rzeczy. 

Robert Lewandowski stanął na czele listy. Według obliczeń tabloidu zarobił aż... 95 milionów złotych. Nikt w historii polskiego sportu nie zgarniał tak ogromnych sum. Duża część dochodów "Lewego" to kontrakt z Bayernem Monachium. Poza tym, Robert gra w reklamach. Ponoć jego stawka za udział w jednej kampanii wynosi od miliona do czterech milionów złotych. Dochody uzupełnia również premia za wywalczenie awansu do finałów MŚ w Rosji. Oprócz tego, "Lewy" sporo inwestuje - ma kilka nieruchomości. 

 

Na 2. miejscu znalazł się Marcin Gortat, ale jego kwota nie robi aż takiego wrażenia (choć nadal jest ogromna!). Koszykarz w 2017 r. zarobił 46 milionów złotych. Kto zajął pozostałe miejsca? 

Wojciech Szczęsny – 24,6 mln zł

Grzegorz Krychowiak – 20,4 mln zł

Agnieszka Radwańska – 18,4 mln zł

Arkadiusz Milik – 18,1 mln zł

Kamil Glik – 15 mln zł

Jakub Błaszczykowski – 12 mln zł

Łukasz Piszczek – 11 mln zł

Piotr Zieliński – 10,5 mln zł

Te kwoty robią wrażenie, prawda? Jak zauważa "Super Express", Lewandowski ma szansę zarabiać jeszcze lepiej. Jeśli piłkarz zmieni klub (interesują się nim Real Madryt, PSG, Chelsea, Manchester United), to jego zarobki jeszcze wzrosną.

JT

Więcej o: