Piątek u Lewandowskich. Łączą przyjemne z pożytecznym. Pokazali PIĘKNE zdjęcie. "Uwielbiamy to robić"

Rodzina Lewandowskich piątkowy wieczór spędza w domowym zaciszu. Klara na pewno się nie nudzi.

Anna Lewandowska i jej mąż Robert Lewandowski często pokazują, jak spędzają czas z dzieckiem. Wspólne wyjazdy, kibicowanie na trybunach na pewno są niemałą rozrywką. W domu też potrafią znaleźć super zajęcie. Czytanie książek małej Klarze to ich pomysł na wieczór.

Trenerka opublikowała na swoim profilu zdjęcie całej rodziny.

Kochamy, więc czytamy! Leżymy w domu z Klarcią i czytamy jej bajeczki. Była już o piesku, ta o żabie, a za chwilę Robert będzie czytał o samochodziku - napisała.
 

Lewandowska wyznała, że chcą w swojej córce od najmłodszych lat wyrobić nawyk do czytania książek. Zachęca również swoich obserwatorów do takiego spędzania czasu. Wymieniła zalety książek, a także wspomniała, co rodzice czytali jej, kiedy była mała.

Czy wiecie, że w zeszłym roku ponad 60% Polaków nie przeczytało żadnej książki. Zmieńmy ten wynik, bo wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni. Czytamy, bo książki rozwijają mózg. Udowodniono, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich umiejętności językowe, wzbogaca słownictwo i ćwiczy pamięć. Pozwala im lepiej zrozumieć świat wokół nich i nadaje kontekst do tego, co widzą i czego doświadczają. Czytamy, bo uwielbiamy to robić - napisała Lewandowska na Instagramie.

Trzeba przyznać, że jej apel jest bardzo dobrym pomysłem. Możliwe, że biorąc pod uwagę zasięgi Lewandowskich, wiele osób zdecyduje się właśnie tak spędzać czas ze swoimi pociechami. 

MT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.