Marcin Tyszka o "Supermodelce Plus Size": Nie zrobisz baletnicy ze słonicy. Maślak się wkurzył! "Wypowiedź osoby zacofanej"

Marcin Tyszka nie ma najlepszego zdania o nowym programie "Supermodelka Plus Size". Rafał Maślak, juror show Polsatu, ostro odpowiedział na jego krytykę.

Porównania "Supermodelki Plus Size" i "Top Model" wydają się nie tylko całkowicie naturalne, co wręcz uzasadnione. Jednak dla Marcina Tyszki, jurora "Top Model" i cenionego fotografa mody, pytanie o miejsce modelek plus size w świecie high fashion w ogóle nie jest uprawnione. W rozmowie z Pudelkiem, wyśmiał polsatowskie show. Jego zdaniem modelki plus size nigdy nie zastąpią tych o rozmiarach XS.

Nie ma obecnie takiego trendu. Modelki plus size zdarzają się raz na milion. Jest takich cztery czy pięć na świecie, większość z nich później chudnie. Nigdy nie zrobisz baletnicy ze słonicy, tak samo w tym zawodzie. Program na pewno jest bardzo zabawny, ale to jest taki modelkowy mięsny jeż, nic więcej - powiedział Tyszka.

Rafał Maślak, juror "Supermodelki Plus Size", nie czekał długo z odpowiedzią na szyderę Tyszki i na swoim Facebooku dodał pełen oburzenia post.

Panie Marcinie, swoimi słowami obraził Pan ponad 40 procent kobiet żyjących w Polsce. Program Supermodelka Plus Size nie lansuje trendów, a ma za zadanie zmienić postrzeganie kobiet o pełniejszych kształtach - pisze Maślak.

Zdaniem Mistera Polski, Tyszka nie zrozumiał głównego przesłania "Supermodelki Plus Size", a taka wypowiedź jak zacytowana powyżej, nie przystoi osobie o renomie i pozycji fotografa.

Pana stwierdzenie "nie zrobisz baletnicy ze słonicy" porównałbym raczej do wypowiedzi osoby opóźnionej i zacofanej, a nie człowieka, który zjeździł świat wzdłuż i wszerz, robił sesje dla najlepszych modowych magazynów i w dodatku pracuje w świecie, w którym oryginalność, odmienność są na wagę złota. Bądźmy bardziej tolerancyjni dla "inności", która tak naprawdę jest normalnością i codziennością. Życie to nie plan sesji modowej do Vouge’a o czym warto pomyśleć zanim powie się o dwa zdania za dużo. Albo lepiej czasami po prostu nic nie mówić… - kończy swój wpis Maślak.

Post Maślaka spotkał się z dużą aprobatą fanów. Ich zdaniem należy pochwalić fakt, że w telewizji pokazywane są też inne sylwetki, a nie tylko te idealne.

Ale prawda jest taka, ze propagowane są idealnie szczupłe sylwetki, bez grama tłuszczu. Ten program to jeden na milion. One tez maja prawo i bez przesady, nie są aż tak grube, aby dawać im dietetyka i trenera. Nie żyjemy w wyidealizowanym świecie, nikt nie jest idealny - napisała fanka.
Program w moim odczuciu uczący przede wszystkim TOLERANCJI!!! Jak widać po większości komentarzy, bardzo potrzebnej w dzisiejszych czasach... Nie chodzi o to by oceniać... Chodzi o to by akceptować a nie wytykać palcami... Wyglądają jak wyglądają a to nikomu nie daje prawa by sprawiać im przykrość czy ranić je w taki czy inny sposób... Tolerancja to słowo klucz! Tolerancja i szacunek!

Co ciekawe jednak, wcale niemałą część komentarzy stanowiły te, które stoją w opozycji do twierdzeń Maślaka.

Propagowanie otyłości to NIE JEST normalna sprawa. Kilka dodatkowych kilo to nie problem, ale kilkanaście, bądź kilkadziesiąt to już nadwaga i zagrożenie zdrowia - czytamy komentarz.
Większość tych dziewczyn jest po prostu otyła. Modelka super size to fajne jędrne wysportowane ciało o większym rozmiarze a nie być ulaną od góry do dołu - skomentowała inna fanka Maślaka.
Szczerze, uważam że Pan Tyszka ma racje. Źle się wyraził, ale taki już jest. Modelka ma o siebie dbać. Ma sprawić, aby potencjalny konsument chciał kupić produkt. Szczerze nie widziałam na wybiegach teraz tak wychudzonych dziewczyn. Przeważnie są to sylwetki fit. (..)  Pan Tyszka też miał rację z tym, że modelki plus size zawsze chudną, jeśli chcą już gdzieś widnieć w tym świecie. (...) Po prostu modelka to zawód i tak już zostało przyjęte, że te dziewczyny muszą mieć zadbane szczupłe ciała. Ja wole o siebie dbać i patrzeć jak moje ciało zmierza w lepszym kierunku - napisała inna osoba.

A jakie jest Wasze zdanie? Który z panów ma według Was rację - Tyszka czy Maślak?

ZI

Kto ma Twoim zdaniem rację?
Więcej o: