Jak zrobić selfie idealne? Bierz przykład z gwiazd, a osiągniesz sukces. 6 zasad, które MUSISZ poznać

Zobacz, o jakie szczegóły dbają królowe Instagrama i nigdy więcej nie martw się o to, jak będzie wyglądać twoje selfie!

Zrobienie dobrego zdjęcie, choć wydaje się banalnie łatwe, to nie taka prosta sztuka. Światło, ustawienie twarzy, makijaż... Są rzeczy, o których nie można zapominać. Nie martw się! Z naszymi wskazówkami na pewno wykonasz selfie idealne!

1. Wybierz swój lepszy profil

Zauważyłaś, że twoja twarz wygląda niekoniecznie świetnie, gdy fotografujesz ją en face? To całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli twoim problemem jest jej okrągły kształt. Nie oznacza to wcale, że na każdym zdjęciu będziesz wyglądać źle. Wystarczy, że zaczniesz robić selfie z profilu lub półprofilu. Przyjrzyj się swojemu lewemu i prawemu profilowi, na pewno szybko zauważysz, który z nich wypada na zdjęciach lepiej. Weź przykład z Małgorzaty Rozenek - ona doskonale wie, który profil eksponować. Badacze twierdzą, że zazwyczaj to lewa strona twarzy w obiektywie wydaje się bardziej proporcjonalna, sprawdź, czy tak jest także w twoim przypadku.

 

2. Znajdź odpowiednie oświetlenie

Jeśli nie chcesz, by twoja twarzy na zdjęciu wypadła dziwnie, a wszelkie mankamenty urody zostały podkreślone, zamiast umiejętnie zatuszowane, pod żadnym pozorem nie rób sobie zdjęć, gdy światło pada na ciebie od tyłu. Odpowiednie oświetlenie twarzy jest kluczem w uzyskaniu idealnego selfie. Stań blisko okna i zobacz, jak twoja twarz się rozpromienia. Od razu lepiej, prawda?

 

3. Ustaw telefon na dobrej wysokości

Nie bez znaczenia jest także odpowiednie ustawienie telefonu. Choć wiele osób twierdzi, że najlepsze selfie twarzy wychodzi, gdy zbliżymy telefon do twarzy, a obiektyw znajdzie się na wysokości brwi - wtedy oczy wydają się największe - Natalia Siwiec radzi, by trzymać telefon na wyciągnięcie ręki, lekko od góry. Przetestuj obie opcje i sprawdź, która wersja odpowiada ci bardziej.

 

4. Wybierz tło, które wydobędzie twoje piękno

Zdjęcie na tle meblościanki czy wanny nie ma prawa wyglądać dobrze. Znajdź kawałek gładkiej ściany i spraw, że to ty będziesz przyciągać uwagę. Zasada ta nie obowiązuje, jeśli robisz selfie będąc na wakacjach lub odwiedzając urokliwą knajpkę. Chyba nie trzeba mówić, że bujna tropikalna roślinność czy piękne jezioro to świetne tło dla twojego selfie? Wykorzystaj to, co oferuje przyroda lub miasto, a nie pożałujesz!

 

5. Zadbaj o makijaż, ale... nie przesadź!

Wiele kobiet myśli, że makijaż do zdjęć musi być mocniejszy niż ten, który stosuje się na co dzień. Błąd! Przecież nadal chodzi o to, by na zdjęciu było widać twoją prawdziwą twarz, a nie maskę. Możesz trochę bardziej zaszaleć z podkreśleniem jednego elementu, z którego jesteś najbardziej dumna - oczu, ust bądź brwi - ale to w umiarze tkwi sukces. Ważne jest jednak to, byś wyglądała świeżo. Zadbaj więc o to, by skóra była odpowiednio nawilżona, a przed wykonaniem makijażu możesz zafundować swojej cerze delikatny peeling lub maseczkę rozświetlającą.

 

6. Znajdź swój styl

Pamiętaj, że zdjęcia to kwestia indywidualna. Poza, którą zobaczysz u Kylie Jenner, niekoniecznie sprawdzi się u ciebie. Przeglądaj się w lustrze i testuj wszystko, co przyjdzie ci do głowy, aż znajdziesz minę i układ ciała, w których czujesz się doskonale. A potem zrób jedno zdjęcie, drugie, trzecie... W końcu wybierzesz to, które idealnie oddaje ciebie. A wtedy kliknij: publikuj. I gotowe!

embed

A jeśli chcesz więcej wskazówek, zobacz, co na temat idealnego selfie ma do powiedzenia Natalia Siwiec. Kto jak kto, ale ona zna się na rzeczy.

 

Makijażową wpadkę Kidman trudno zapomnieć. Aniston miała jeszcze gorszą! Polskie gwiazdy też mają swoje na sumieniu

MK