Izabela Janachowska podpowiada, ile pieniędzy dać na wesele. Też tyle wkładacie do koperty?

Izabela Janachowska karierę taneczną dawno zostawiła za sobą i teraz stała się ekspertką od spraw wszelakich w kwestii ślubów i wesel. Oto jej rada, ile dać pieniędzy młodej parze.

Sezon ślubny w pełni. Dla wielu osób kwestia prezentu dla młodej pary wcale nie jest oczywista. Ile wypada włożyć do koperty? Izabela Janachowska, która prowadzi własny portal ślubny, a także wspiera narzeczonych w organizacji "najważniejszego dnia w ich życiu" w programach "W czym do ślubu?" i "I nie opuszczę cię aż do ślubu" radzi w serwisie stacji:

Będąc znajomym wypada włożyć do koperty około 200 złotych, będąc już bliżej pary są to już kwoty 500 złotych, jeżeli jest się rodzicami, rodzicami chrzestnymi jest to ok. tysiąca, nawet do 2 tysięcy złotych.

Janachowska podkreśla jednak, że to bardzo "indywidualna sprawa", jednak przyjęło się, że im jesteśmy bliżej młodej pary, tym więcej "wypada" dać.

Te kwoty zależą od naszych możliwości. Wiadomo, że młodzi zapraszając nas na wesele, nie myślą o tym, ile dostaną w kopercie, ale to dla nich ważny dzień, ważne chwile i chcą się dzielić z nami tymi emocjami. Nie zapraszają nas dla prezentów - tłumaczy Janachowska.

Janachowska przestrzega przed obawami wielu osób, które rozważają, czy w ogóle przyjść na wesele lub odwołują swoją obecność, ponieważ nie dysponują odpowiednią sumą na prezent.

Warto pójść, spędzić ten czas z młodą parą. A może w przyszłości trafi sie przypływ gotówki i wtedy damy im prezent tudzież kasę dla tych młodych, ale nie należy rezygnować z tego dnia.

Zgadzacie się z takim podejściem? Izabela Janachowska, która sama ma za sobą wesele, wspomina, że jako pannę młodą rozczarowało ją tylko jedno:

Izabela Janachowska wspomina swoje luksusowe wesele. Jedna rzecz ją rozczarowała. "Takiego figla mi spłatano"

ZI

Więcej o:
Komentarze (51)
Izabela Janachowska podpowiada, ile pieniędzy dać na wesele. Też tyle wkładacie do koperty?
Zaloguj się
 • Gość: Janek

  Oceniono 81 razy 71

  Mówi całkiem senownie, więc po co te uszczypliwości?!

 • Gość: Gosc

  Oceniono 63 razy 39

  Wiarygodna i sensowna babka. Jest bogatsza od Lewandowskiej a nie sr@ wyżej niż ma d@pę. Szanuję ja za to. Reszta polskich celebrytek powinna brać z niej przykład. Nie tylko kasa rzadzi Drogie Panie Celebrytki Żyjace Na Instagramie.

 • Gość: Gość

  Oceniono 50 razy 36

  Chyba tylko na jakis wsiach ludzie chcą by z kopert pokryło się wesele ( (?!). Bierzesz slub to wydajesz na wesele 50, 80, 100 tys czy ile dusza zapragnie. Tak zadecydowałeś, że urządzasz imprezę tak kosztowną na swoj koszt. A koperta to PREZENT miły gest, bonus od gości a nie zwroty kosztów bez jaj

 • Gość: Gosc

  Oceniono 43 razy 29

  Biedny zawsze da więcej do koperty!

 • Gość: Pixel

  Oceniono 22 razy 20

  Brawo Pani Izo!Bardzo pozytywnie mnie Pani zaskoczyla.To sie nazywa madre podejscie!

 • Gość: Magda

  Oceniono 26 razy 20

  Jeśli jestem zapraszana tylko po to, żeby zwróciło się wesele i mam zapłacić, jak ktoś pisze" za miche", to chrzanie taka imprezę i wolę iść do restauracji.

 • Gość: Beata

  Oceniono 14 razy 12

  Lubię te panią, ale nie zgadzam się że młodzi nie licza ile dostaną. bardzo duża częśc liczy, potrafia się zadłużyc na wesele bo liczą że zwróci sie z nadwyżką. Szczególnie odnosi się do wesel bardzo dużych na które zaprasza sie rodzinę tak daleką że jej się wcale nie zna z osobami towarzyszacymi które w ogóle są obce. Ja się nie dziwię takiej dalekiej rodzinie że nie ma ochoty na taka kosztowna rozrywke. Co do reszty to sie zgadzam-bez sensu jest odmawiać udziału w weselu miłych nam osób dlatego że akurat mamy braki finansowe.

 • Gość: J32

  Oceniono 16 razy 10

  Skromna i konkretna. Koperty raczej cienkie ale brawo za to!

 • sofija_xs

  Oceniono 7 razy 5

  Nie poszłam na wesele bo usłyszałam od siostry panny młodej ile powinnam dać. Darowałam sobie imprezę, zdumienie kuzynek bezcenne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX