Izabela Janachowska podpowiada, ile pieniędzy dać na wesele. Też tyle wkładacie do koperty?

Izabela Janachowska karierę taneczną dawno zostawiła za sobą i teraz stała się ekspertką od spraw wszelakich w kwestii ślubów i wesel. Oto jej rada, ile dać pieniędzy młodej parze.

Sezon ślubny w pełni. Dla wielu osób kwestia prezentu dla młodej pary wcale nie jest oczywista. Ile wypada włożyć do koperty? Izabela Janachowska, która prowadzi własny portal ślubny, a także wspiera narzeczonych w organizacji "najważniejszego dnia w ich życiu" w programach "W czym do ślubu?" i "I nie opuszczę cię aż do ślubu" radzi w serwisie stacji:

Będąc znajomym wypada włożyć do koperty około 200 złotych, będąc już bliżej pary są to już kwoty 500 złotych, jeżeli jest się rodzicami, rodzicami chrzestnymi jest to ok. tysiąca, nawet do 2 tysięcy złotych.

Janachowska podkreśla jednak, że to bardzo "indywidualna sprawa", jednak przyjęło się, że im jesteśmy bliżej młodej pary, tym więcej "wypada" dać.

Te kwoty zależą od naszych możliwości. Wiadomo, że młodzi zapraszając nas na wesele, nie myślą o tym, ile dostaną w kopercie, ale to dla nich ważny dzień, ważne chwile i chcą się dzielić z nami tymi emocjami. Nie zapraszają nas dla prezentów - tłumaczy Janachowska.

Janachowska przestrzega przed obawami wielu osób, które rozważają, czy w ogóle przyjść na wesele lub odwołują swoją obecność, ponieważ nie dysponują odpowiednią sumą na prezent.

Warto pójść, spędzić ten czas z młodą parą. A może w przyszłości trafi sie przypływ gotówki i wtedy damy im prezent tudzież kasę dla tych młodych, ale nie należy rezygnować z tego dnia.

Zgadzacie się z takim podejściem? Izabela Janachowska, która sama ma za sobą wesele, wspomina, że jako pannę młodą rozczarowało ją tylko jedno:

Izabela Janachowska wspomina swoje luksusowe wesele. Jedna rzecz ją rozczarowała. "Takiego figla mi spłatano"

ZI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.