Książę William odszedł z Sił Powietrznych."Będzie pełnoetatowym księciem". Dzieci też czeka zmiana

Nadszedł czas zmian w rodzinie księżnej Kate. Ona i jej mąż w pełni poświęcą się zawodowym obowiązkom, gdy w tym czasie ich dzieci rozpoczną edukację w nowych placówkach.

Pałac Kensington w piątek wydał oficjalny komunikat, w którym ogłoszono, że książę William odchodzi ze służby w Siłach Powietrznych, gdzie pracował jako pilot wojskowego medikcoptera. Zamiast tego będzie mógł w pełni poświęcić się książęcym obowiązkom. Dla jego rodziny oznacza to, że od tej pory większość czasu będą musieli spędzać w Londynie, a nie - jak dotychczas - w ich odremontowanej pod gust księżnej Kate rezydencji Anmer Hall w Norfolk.

Zmiana pracy księcia Williama wiąże się z dużymi zmianami w życiu najmłodszych członów  jego rodziny. Ponieważ rodzice zaczną częściej bywać w Londynie, to i książę Geroge i księżniczka Charlotte będą uczyć się stolicy. Potwierdził to rzecznik prasowy Pałacu Kensington w rozmowie z RoyalCenter.co.uk.

Od września książę George zacznie chodzić do szkoły w Londynie, natomiast księżniczka Charlotte pójdzie do londyńskiego żłobka, a w przyszłości być może będzie też w stolicy chodzić do szkoły - mówi rzecznik prasowy.

Książę George od stycznia chodzi do szkoły w Norfolk, gdzie kształcony jest metodą Montessori, nie wiadomo jednak do której londyńskiej placówki wyślą go rodzice. Najbardziej prawdopodobna wydaje się Wetherby w dzielnicy Notting Hill. To tam kształcili się książę William i Harry, tam też chodzi większość dzieci brytyjskich gwiazd. Ponadto szkoła jest bardzo blisko londyńskiej rezydencji książęcej pary - Pałacu Kensington. Oficjalne komunikat w tej sprawie zostanie najprawdopodobniej wydany jesienią.

Zobacz wideo

ZI