Świat według Kiepskich. Ferdka wcale nie miał grać Grabowski! Bez JEGO roli nie wyobrażamy sobie serialu

"Świat według Kiepskich" jest nadawany już od 17 lat. Dziś trudno rozdzielić aktorów od granych przez nich postaci, ale początkowo w rolę Ferdynanda miał wcielić się inny aktor!

"Świat według Kiepskich" bez Andrzeja Grabowskiego w roli Ferdka Kiepskiego?! Chyba mało kto potrafi sobie to wyobrazić. Okazuje się jednak, że zachwyceni grą Ryszarda Kotysa producenci, początkowo to jemu chcieli powierzyć główną rolę. Na szczęście (?) aktor wcielił się postać Paździocha i chyba nikt nie ma wątpliwości, że sprawdza się w niej znakomicie.

W wywiadzie udzielonym portalowi wp.pl, Kotys przyznał, że roli Ferdka nie otrzymał, bo przeszkodą okazał się jego... wiek.

Wiadomo było, że mam być sąsiadem. Na początku miałem propozycję, by zagrać postać Ferdka Kiepskiego, ale autorzy się trochę pomylili. Okazało się, że tak jak mnie pamiętali, to myśleli, że jestem dużo młodszy, a Ferdek jest ojcem rodziny i ma dzieci. Nie wiedziałem jak rozstrzygnie się moja rola, patrzyłem na wszystko z pewnym niepokojem. Wspólnie ze scenarzystami i reżyserem doszliśmy do tego, że Paździoch stał się taką wyrazistą postacią - przyznał Kotys.

Wyobrażacie sobie "Paździocha" w roli Kiepskiego? Kto mógłby wtedy wcielić się w jego rolę?

JM

Kto mógłby wcielić się w rolę Paździocha?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.