Mennica Królewska uczci przyjście na świat dziecka Kate i Williama. Jego rówieśnicy dostaną srebrną monetę

Symboliczny gest.

Pierwsze dziecko księżnej Kate i księcia Williama urodzi się na dniach. Pod szpitalem, w którym ma rodzić księżna już czekają paparazzi ( Szaleństwo pod szpitalem, w którym urodzi księżna Kate ). Brytyjczycy są gotowi na narodziny książęcego potomka, Mennica Królewska przygotowała wyjątkowy prezent, dla dzieci, które przyjdą na świat w tym samym dniu - srebrne monety o nominale 1 pensa.

Wybito 2 013 monet, w Wielkiej Brytanii dziennie rodzi się średnio 2 000 dzieci, więc prezentów powinno wystarczyć dla wszystkich maluchów, które przyjdą na świat w tym samym dniu, co dziecko Kate i Williama.

Moneta jest zapakowana w niebieski lub różowy woreczek.

AP/

Narodziny królewskiego dziecka będą okazją do świętowania nie tylko dla rodziców, ale i dla całego narodu, więc przygotowujemy się do świętowania kolejnego kamienia milowego w ich wspólnej podróży - napisano w oświadczeniu. - Będzie to także szczególny dzień dla wielu matek i ojców w całym kraju, którzy także będą witać swoje nowo narodzone dzieci, więc chcemy, aby byli częścią tego historycznego momentu wręczając im srebrnego pensa.

Srebrny pens podarowany noworodkowi ma przynosić dziecku szczęście i zdrowie. Wręczony w tym wyjątkowym dniu, jakim będzie dzień narodzin potomka Kate i Williama, będzie także niezwykłą pamiątką.

nn

Więcej o: