Kinga Rusin BEZ MAKIJAŻU, za to w piance i na desce. Jej nową pasją jest kitesurfing!

Nietypowa pasja dziennikarki.

Kinga Rusin przyznała się do swojej niecodziennej pasji. Dziennikarka i prezenterka uprawia kitesurfing! Niestraszne są jej duże fale i ryzyko. Chociaż surfuje od niedawna, to sport ten pochłonął ją całkowicie i nie może się doczekać chwili, w której znowu stanie na desce.

Całkiem niedawno myślałam, że zbliżając się do czterdziestki niczego nowego już raczej nie doświadczę. Na naukę ponoć nigdy nie jest za późno, ale nie wiem czy powiedzenie to dotyczy sportów, a tym bardziej tych ekstremalnych. Ale dałam sobie szansę. Początki mojej przygody z kitesurfingiem były trudne. Myślałam, że nigdy nie opanuję manewrów latawcem i nie skoordynuję tego z deską. Ale nie poddałam się. Codziennie rano zaciskałam zęby, zakładałam kask, patrzyłam z brzegu na tych, którzy bez mniejszego wysiłku mknęli po falach i mówiłam sobie, że skoro oni mogą, to ja też! Pamiętam dziecięcą radość, kiedy udało mi się przepłynąć pierwsze sto metrów. Teraz to brzmi śmiesznie, ale wtedy czułam się, jakbym dokonała czegoś wyjątkowego. Potem było pływanie w prawo i w lewo, nauka zwrotów, pierwsze i bardzo skromne podskoki. Mistrzem już nie zostanę, ale frajdę mam z tego gigantyczną! - napisała na blogu.

screen z kingarusin.bloog.pl

Według Rusin, w sporcie fascynująca jest wolność. To jej czas na odpoczynek i nie przejmuje się tym, jak wygląda i że ktoś może jej zrobić zdjęcia, gdy jest nieumalowana.

Kiedy pakuję do plecaka kajty i zabieram pod pachę deskę nie interesuje mnie, czy mój piankowy strój oraz potargana wiatrem i zmoczona słoną wodą fryzura będą się dobrze prezentować na zdjęciach. Nie zastanawiam się też nad tym, czy gdzieś za parawanem nie przyczaił się ktoś z aparatem. Pływam i tylko to się wtedy dla mnie liczy. Mam w końcu prawo swobodnie się poczuć na wakacjach -  napisała .

kinga rusin kinga rusin  screen z kingarusin.bloog.pl screen z kingarusin.bloog.pl

Na blogu znajdziemy też wiele zdjęć z wakacji. Czy ktoś podejrzewałby, że Rusin uprawia tak ekstremalny sport? Dziennikarka ubolewa nad tym, że chociaż mistrzynią w kitesurfingu jest Polka, Karolina Winkowska, to nikt u nas o tym nie mówi, w prasie nie znajdują się wzmianki o niej, a telewizja nie transmituje zawodów. Chcielibyście to oglądać?

Zobacz wideo

varg

Więcej o: