Kotek Express: Dwa brązowe medale dla Polski!

Dziś wtorek, 7 sierpnia.

Brązowy medal dla Polski w żeglarstwie!

W dramatycznym finałowym biegu klasy RS-X kobiet Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal. Polka stoczyła na trasie heroiczną walkę. Przez pół trasy była poza podium, tuż przed metą miała okazję na srebro. Wygrała Hiszpanka Marina Alabau Neira.

Miarczyński brązowym medalistą!

Przemysław Miarczyński w ostatnim wyścigu klasy RS-X zajął 4 miejsce i wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Niemca Toniego Wilhelma wskoczył na trzecie miejsce!

Miarczyński do wyścigu przystępował na czwartym miejscu. Miał sześć punktów straty do trzeciego miejsca Toniego Wilhelma. Aby go wyprzedzić w klasyfikacji generalnej, musiał być w ostatnim wyścigu od niego lepszy o trzy pozycje.

Nawałnice nad Polską. Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw bez prądu

Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw bez prądu, kilkaset pozrywanych i uszkodzonych dachów, połamane drzewa i zablokowane drogi - to efekt burz, które przeszły nad Polską. Tej nocy strażacy odnotowali ponad 750 interwencji związanych z wichurami, gradem i trąbą powietrzną. Najgorzej było w województwie warmińsko-mazurskim i na południu Polski. Tylko w województwie świętokrzyskim prądu nie ma 18 tys. odbiorców.

Policja kupiła drogie mercedesy, które ciągle się psują

- Jeżeli coś w tych autach można pochwalić, to klimatyzację, która też czasem się psuje - mówią opolscy policjanci o mercedesach sprinterach, które do Opola trafiły przed Euro 2012. 13 takich aut trafiło w marcu do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu ; w całej Polsce Komenda Główna rozdysponowała 600 nowych radiowozów. Zastąpiły wysłużone volkswageny. Sprintery mają 2,2-litrowe silniki Diesla o mocy 163 KM. Wyposażone są także w systemy ABS, ESP i ASR, przednie i boczne poduszki powietrzne, klimatyzację i ogrzewanie dodatkowe. Jedno takie auto jest warte około 180 tys. zł.!

Amber Gold, dziwne wycieczki "last minute"... Polacy ryzykują z biedy?

Nie chciwość, ale raczej oszczędność i rozsądek powodują, że kupujemy wycieczki last minute, lokujemy pieniądze w ryzykowne inwestycje czy polujemy na okazje. Nawet upadki kolejnych biur turystycznych czy niepewna sytuacja Amber Gold nie wyeliminują wśród Polaków skłonności do korzystania z ryzykownych okazji - oceniają eksperci.

Więcej na gazeta.pl

Więcej o: