Kotek Express: Kaczyński dostał medal niezłomnego rycerza; Sarkozy zaliczył wpadkę z zegarkiem; Urodziny Tadeusza Mazowieckiego

Dziś środa, 18 kwietnia. 85. urodziny obchodzi dziś Tadeusz Mazowiecki - pierwszy niekomunistyczny premier III RP. Do wakacji pozostało 72 dni. Co wydarzyło się dziś w kraju i na świecie?

Kaczyński dostał medal

Jarosław Kaczyński został w środę uhonorowany medalem "Zło dobrem zwyciężaj", przyznawanym przez Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. - Za szerzenie pamięci o męczennikach, bohaterach i mężach stanu - niezłomnemu rycerzowi Rzeczypospolitej - powiedział Ryszard Walczak z kapituły przyznającej nagrodę. - To niezwykła niespodzianka, ale też zobowiązania - podkreślił Jarosław Kaczyński odbierając nagrodę. Zasłużył?

Rutkowski: Madzia nie mogła wyślizgnąć się z kocyka

- Eksperyment jednoznacznie pokazał, że dziecko nie mogło wyślizgnąć się z koca, którym było owinięte - powiedział dziennikarzom Krzysztof Rutkowski po wyjściu z prokuratury, w której zeznawał w śledztwie ws. śmierci Madzi z Sosnowca.

Sarkozy schował zegarek przed wyborcami ;)

Kamery zarejestrowały moment, w którym obecny prezydent Francji i kandydat na kolejną kadencję, Nicolas Sarkozy, zręcznie chowa swój zegarek do kieszeni marynarki, zabezpieczając go w ten sposób przed pozdrawiającym go tłumem zwolenników na wiecu wyborczym. Obciach?

 

Otruli 171 kobiet, bo chciały się uczyć

171 kobiet i nastolatek trafiło do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia, po tym jak napiły się wody z studni w żeńskiej szkole. Żadna nie straciła życia. Władze miasta Rostak w północno-wschodnim Afganistanie twierdzą, że był to atak ekstremistów sprzeciwiających się nauczaniu kobiet. Straszne!

A na koniec wideo: Co młodzi ludzie wiedzą o historii?

Czy Ty umiałabyś odpowiedzieć na te pytania?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.