Kotek Express: Droga Krzyżowa przez centrum handlowe; Kaczyński wystartuje na prezydenta; Szaleniec na Węgrzech zabił mieczem 4 osoby

Dziś 6 kwietnia - Wielki Piątek. Tysiące wiernych w całej Polsce uczestniczyło w Misterium Męki Pańskiej z okazji Wielkiego Piątku. W Kościele katolickim to dzień najgłębszej żałoby, jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. Do wakacji pozostało 84 dni :)

Kaczyński: Wystartuję w wyborach prezydenckich

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Jeden na Jeden" zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Mimo że wcześniej zaprzeczał. - Jestem pod naciskiem partii, zmieniłem zdanie - przyznał prezes PiS. Obawiacie się o przyszłość Polski pod rządami tego pana?

Polskim szarakom grozi wyginięcie

Z roku na rok spada populacja polskich zajęcy. Analitycy alarmują, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie w przeciągu kilkunastu lat szaraki zupełnie znikną z naszego kraju. Jeszcze na początku lat 90. w Polsce żyło ponad milion zajęcy. W 2008 roku liczba ta zmniejszyła się do pół miliona i ciągle spada. Jeśli ta tendencja utrzyma się, to już niedługo może dojść do wyginięcia gatunku. Biedaczki :(

Węgry: Szaleniec zabił mieczem cztery osoby

Szaleniec zabił mieczem na Węgrzech cztery osoby, a trzy zranił. Csanad Jutas Horvath, zabił swoich dziadków, ojca i własnego brata. Obrażenia odniosły jego siostra, matka oraz jeszcze jedna osoba, którą szaleniec zranił uciekając z własnego domu, gdzie doszło do tragedii. Motywy przestępcy nie są na razie znane. Według agencji dpa przyczyną mógł być konflikt rodzinny. Straszne!

W Gdańsku Droga Krzyżowa wiedzie przez centrum handlowe

W Gdańsku Misterium Męki Pańskiej, jak co roku, rozpoczęło się pod dworem Artusa. Stamtąd procesja wyruszyła w stronę Góry Gradowej, symbolizującej Golgotę. W tym roku inscenizację śmierci Chrystusa przyszło obejrzeć około 2 tys. Gdańszczan. Jest to bardzo nietypowa droga krzyżowa, charakteryzująca się tym, że przechodzi przez miejsca, które na codzień służą m.in. robieniu zakupów. Trasa wiedzie bowiem przez centrum handlowe, kino i dworzec PKP. Ciekawe?

A Kotek życzy Wam zdrowych i radosnych świąt Wielkiej Nocy :)

Więcej o: