Polski dystrybutor boi się wprowadzić kontrowersyjny film

Nasze kochane mohery (i nie tylko!) mogą protestować.

Polski dystrybutor filmu "Agora" w reżyserii Alejandro Amenabara rozważa zrezygnowanie z dystrybucji epickiego widowiska. Film ten był wielokrotnie posądzany o antychrześcijański wydźwięk . W Hiszpanii oprotestowały go organizacje praw cz łowieka zarzucając filmowi promowanie antychrześcijańskich nastrojów i utrwalanie fałszywych stereotypów na temat Kościoła katolickiego.

Film miał również problem ze znalezieniem dystrybutora m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. W tym drugim przypadku duży wpływ na decyzję potencjalnych dystrybutorów miała ponoć obawa przed reakcją Watykanu .

Jeszcze się wahamy, to bardzo dobry film, ale niepokoją nas niektóre głosy po pokazach prasowych. To trudna decyzja - mówi Jacek Turski z działu marketingu Forum Film.

Film opowiada o losach Hypatii - filozofki, która została w bestialski sposób zabita przez podburzony tłum chrześcijan , który zniszczy też Bibliotekę Aleksandryjską. Wydarzenia zwiastują koniec epoki antycznej i ekspansję religii chrześcijańskiej.

My wybralibyśmy się na taki film. A wy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.