Ekipa Friza kupiła działkę od wojska za miliony. Wiadomo, co na niej stanie

Friz dorobił się milionów na YouTubie. Jego firma Ekipa Management ma za sobą właśnie kolejną inwestycję. Zakupiła działkę od Agencji Mienia Wojskowego. Co na niej powstanie?

Friz, czyli Karol Wiśniewski, zaczął zdobywać popularność na YouTubie, gdy nagrywał filmy z gry Pokemon GO. Później widzowie chętnie oglądali zabawne nagrania i różnego rodzaju challenge'e nagrywane z przyjaciółmi. W końcu powstała Ekipa Friza, co doprowadziło youtubera do milionowych wyświetleń. Dzisiaj 28-latek nie tylko ma kanał na YouTubie i działa w sieci, ale też jest prezesem spółki Ekipa Management, należącej do Ekipa Holding. Firma wygrała przetarg i za ponad sześć mln zł kupiła działkę od Agencji Mienia Wojskowego.

Zobacz wideo Kasprzyk ostro o Wersow: Nie rozumiem tej osoby

Kolejny sukces Friza. Wygrana przetargu i działka warta miliony

W licytacji uczestniczyły dwa podmioty, a cena wywoławcza działki wynosiła 5,9 mln zł. Ekipa Management przebiła kwotę o 120 tys. zł. Ze strony amw.com.pl dowiadujemy się, że akt notarialny został podpisany w piątek 23 lutego. Działka ma blisko trzy hektary i znajduje się w miejscowości Brzezie w gminie Zabierzów, skąd można szybko dojechać do Krakowa. Firma wygrała przetarg pod koniec stycznia.

Co zostanie wybudowane na działce zakupionej przez Friza?

Spółka youtubera ma konkretne plany. "Budujemy siedzibę EKIPY. Wygraliśmy dzisiaj przetarg na 2,8 ha działkę pod Krakowem za sześć mln zł netto. Powstanie sześć studiów filmowych, ponad tysiąc m2 powierzchni biurowej i co najważniejsze, wszystkie nasze spółki będą w jednym miejscu" - pisał na X Łukasz Wojtyca, prezes Ekipa Holding. 

O planach na zagospodarowanie działki opowiadał także Friz. "Decyzja o budowie nowej siedziby to dla nas krok w stronę niezależności i pełnego skoncentrowania na rozwijaniu projektów Ekipy. Planowane sześć studiów filmowych będzie miejscem spotkania kreatywności z najnowocześniejszymi technologiami, co przyczyni się do podniesienia poziomu nagrań i atrakcyjności oferty spółki, a tym samym stworzy przestrzeń do jeszcze większych i jeszcze bardziej innowacyjnych projektów" - informował w mediach społecznościowych. Ze strony Ekipa Holding dowiadujemy się, że znajdzie się tam nowoczesne biuro dla pracowników, a także przestrzeń do rekreacji i wspólnego spędzania czasu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.