Więcej o astrologii przeczytasz na Gazeta.pl
Fani astrologii głęboko wierzą, że fazy Księżyca mają na nas istotny wpływ. Tematem zainteresowali się także naukowcy, jednak z przeprowadzonych dotychczas badań, sprawdzających między innymi zależność między pełnią a snem, nie wyciągnęli żadnych jednoznacznych wniosków. Mimo to w naszej kulturze głęboko zakorzenione jest przekonanie, że zmieniający się Księżyc może zmieniać także ludzi. Czym zatem jest Księżyc garbaty i co astrologia mówi na jego temat?
Księżyc garbaty to faza, która w każdym cyklu księżycowym pojawia się dwa razy - tuż przed i tuż po pełni. To moment, w którym światło widoczne jest na ponad połowie powierzchni. Między pełnią a trzecią kwadrą mówimy o Księżycu garbatym ubywającym, natomiast od pierwszej kwadry do pełni nazywany jest Księżycem garbatym przybierającym. Tego zjawiska doświadczamy teraz od 9 do 18 stycznia 2022 roku. Garbatego Księżyca zacznie ubywać z kolei od 18 do 25 stycznia 2022.
Przybierający garbaty Księżyc to okres, w którym powinniśmy być bardzo skoncentrowani i skupieni na własnych potrzebach. To dobry moment zarówno na intensywną naukę, jak i przeprowadzenie poważnych rozmów. W tym czasie powinniśmy wykazać się także dużą cierpliwością i elastycznością, bo przybywający garbaty Księżyc lubi namieszać w naszych planach. Kiedy garbaty Księżyc ubywa, pełnię mamy za sobą, co oznacza, że możemy się rozluźnić i zrelaksować. To także czas na otwarcie się na nowe znajomości i okazanie wdzięczności najbliższym. To idealny moment, aby gromadzić pozytywne wspomnienia i zaplanować spotkanie z przyjaciółmi.
Księżyc garbaty przybierający
Księżyc garbaty ubywający