Książę George kończy osiem lat. Zobacz, jak zmieniał się brytyjski następca tronu

Książę George 22 lipca obchodzi ósme urodziny. Losy syna księżnej Kate i księcia Williama są śledzone przez miliony od momentu narodzin.

Książę George od najmłodszych lat jest przygotowywany do tego, że kiedyś zasiądzie na tronie. 22 lipca chłopiec kończy osiem lat. W tym roku jednak ma być nieco inaczej i w sieci prawdopodobnie nie pojawi się jego urodzinowy portret z powodu hejtu, na jaki pozwalają sobie internauci. Królewska kronika jest pełna kadrów młodego następcy tronu. Jak prezentował się kiedyś i dziś?

Książę George kończy osiem lat. Młody następca tronu jest obserwowany od urodzenia

Przyjście na świat pierwszego dziecka księżnej Kate i księcia Williama w 2013 roku było nie lada wydarzeniem, o którym mówiono na całym świecie. Wówczas jasne było, że książęca para doczekała się następcy tronu. O narodzinach księcia Georga Pałac Kensington poinformował za pośrednictwem oświadczenia. W chwili urodzin otrzymał tytuł Jego Królewska Wysokość Książę Cambridge. Mimo że księżna Kate była dopiero co po porodzie, zgodnie z tradycją musiała wyjść w towarzystwie męża i pokazać królewskie dziecko światu.

Księżna Kate i książę William pokazali synka, księcia George'a dzień po jego narodzinach.Księżna Kate i książę William pokazali synka, księcia George'a dzień po jego narodzinach. AP/Lefteris Pitarakis

Książę George dorastał na oczach świata

Od chwili narodzin media śledzą każde wyjście księcia George'a z rodzicami. Tradycją stało się także publikowanie co roku jego urodzinowego portretu. Jako roczny bobas pojawiał się podczas oficjalnych podróży książęcej pary, noszony na rękach.

Książę William i książę George w Sydney w Australii, 16 kwietnia 2014.Książę William i książę George w Sydney w Australii, 16 kwietnia 2014. AP/Rob Griffith

Z roku na rok mały książę coraz bardziej się zmieniał. Nie był jeszcze świadomy, że media na całym świecie pełne są jego zdjęć. W 2015 roku, kiedy miał dwa lata, na jego głowie pojawiła się już blond czupryna i można dostrzec pierwsze podobieństwo do ojca.

Książę George w 2015 rokuKsiążę George w 2015 roku fot. East News

Zgodnie z etykietą sięgającą jeszcze czasów XVI wieku, mali chłopcy w rodzinie królewskiej (i nie tylko) muszą nosić krótkie spodenki niezależnie od pogody. Na wielu kadrach można zaobserwować ten trend. Książę George od urodzenia pojawiał się publicznie tylko w takich. Z ósmymi urodzinami ma się to zmienić. To oznaka, że z chłopca staje się młodzieńcem.

Książę George w czasie wizyty w Kanadzie w 2016 rokuKsiążę George w czasie wizyty w Kanadzie w 2016 roku fot. East News

Pierwszy dzień w szkole księcia Georga także był ważnym wydarzeniem, które relacjonowały brytyjskie media. 1 września 2017 roku prasę obiegły zdjęcia chłopca ubranego w elegancki szkolny mundurek.

Książę George w 2017 roku - pierwszy dzień szkołyKsiążę George w 2017 roku - pierwszy dzień szkoły fot. East News

W kolejnych latach książę George rósł na oczach milionów ludzi. Nie zawsze podczas ważnych i oficjalnych wizyt był posłuszny. Często pojawiał się na kadrach w towarzystwie rodziców, którzy schylają się do niego i tłumaczą, jak powinien się zachować. W czasie podróży do krajów wspólnoty, kiedy fotoreporterzy fotografują całą rodzinę, nie ma mowy o nieposłuszeństwie.

Książę George w 2019 rokuKsiążę George w 2019 roku fot. East News

Portret księcia z okazji jego siódmych urodzin rozczulił fanów rodziny królewskiej. Został zamieszczony na Instagramie księcia i księżnej Cambridge.

Książę George - 2020 rokKsiążę George - 2020 rok fot. instagram.com

Najnowsze zdjęcie George'a, zrobione tuż przed ósmymi urodzinami przez samą księżną Kate.

 

Na razie trudno wyobrazić sobie tego małego chłopca u władzy. Jednak zgodnie z tradycją, od najmłodszych lat pobiera nauki na temat monarchii, przygotowujące go do objęcia tronu. Jest trzeci w kolejce, po dziadku - księciu Karolu i ojcu - księciu Williamie.

Więcej o: