Zmarł Kenzo Takada. Popularny projektant mody przegrał walkę z koronawirusem

Media obiegła informacja o śmierci japońsko-francuskiego projektanta, założyciela domu mody Kenzo. Takada zmarł w szpitalu w wieku 81 lat po walce z koronawirusem.

4 października zmarł jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody, Kenzo Takada. Artysta miał 81 lat, a swoje ostatnie chwile życia spędził w paryskim szpitalu. To właśnie tam lekarze starali się uratować go przed dramatycznymi skutkami zakażenia koronawirusem. 

Nie żyje Kenzo Takada

Kenzo to jedna z najbardziej ekskluzywnych marek odzieżowych i drogeryjnych, której nazwa pochodzi od imienia założyciela. Kenzo Takada urodził się w Japonii, w tym samym czasie, kiedy wybuchła II wojna światowa. Od dziecka przejawiał zainteresowanie sztuką, a przede wszystkim modą i rysunkiem. Wymyślał projekty, które szkicował później na skromnym papierze. W 1965 roku wykazał się dużą odwagą i wyemigrował z rodzinnego kraju do Francji. 

Europejska stolica stylu stała przed nim otworem. Takada pięć lat po przeprowadzce stworzył świetnie prosperujący dom mody Kenzo. Produkował zarówno wysokiej klasy odzież, jak i perfumy oraz dodatki. W oryginalne dzieła artysty inwestowały światowej sławy gwiazdy. 

Kenzo TakadaKenzo Takada East News

Kenzo był pierwszym japońskim projektantem, który zrobił tak ogromną karierę nie tylko we Francji, ale niemalże na całym globie. Na początku lat 90. oddał swoją markę w dobre ręce, sprzedając ją gigantowi branży modowej, LVHM. Takada zniknął z mediów w 1999 roku i zakończył wówczas pracę. Do końca jednak był wrażliwy na sztukę i doceniał piękno. 

Kenzo Takada zmarł w wieku 81 lat. To wielka strata dla świata mody. Rodzinie cenionego projektanta składamy szczere kondolencje i życzymy dużo siły w trudnym dla niej czasie. 

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Archie Lyndhurst. Młody aktor miał zaledwie 19 lat