Ben Affleck wybrał się na spacer z ukochaną i psami. Wcześniej zapalił papierosa. Tak NIE noście maseczek!

Ben Affleck chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi zagrożenia, jakie niesie ze sobą zakażenie koronawirusem. Wystarczy spojrzeć, co zrobił z maseczką, kiedy palił papierosa.

Ben Affleck nie może narzekać na zainteresowanie mediów w ostatnim czasie. Wszystko dzięki jego nowej partnerce, Anie De Armas, która wcieli się w dziewczynę Bonda w najnowszej serii. Paparazzi śledzą parę niemalże codziennie, dostarczając światu zdjęcia z ich wspólnych przechadzek po Hollywood. Nie inaczej było w czwartek, kiedy gwiazdorska para wyszła na spacer z psami. Aktorowi należy się jednak nagana.

Zobacz wideo Ciężarna Małgorzata Rozenek poleciała do Nowego Jorku. "Lekarz dał nam maseczki"

Ben Affleck pali papierosa, nie zdejmując ochronnej maseczki

Gwiazdor "Batmana" zanim zabrał ukochaną i psy na spacer, wypakowywał z samochodu wielką torbę. Czynności tej towarzyszyła inna, Ben postanowił zapalić papierosa i nie zważając na zarazki, jakie mogły się znaleźć na jego maseczce, podniósł ją delikatnie, by móc włożyć do ust fajkę.

Ben AffleckBen Affleck East News

Aktor zachował się niezwykle nieodpowiedzialnie. Specjaliści stale trąbią na alarm i pokazują w sieci, jak poprawnie nosić maskę, by spełniała ona swoje zadanie. Mamy nadzieję, że media za granicą również zwrócą uwagę na zachowanie aktora, a on więcej nie popełni tego samego błędu, bo jako osoba publiczna powinien dawać przykład, a tutaj na pewno go nie ma. 

Jak poprawnie nosić maseczkę ochronną?

Zakładając maseczkę na twarz, zadbaj, aby dokładnie zakryła usta i nos. Cały jej obwód powinien szczelnie przylegać do twarzy, bez żadnych dziur. Podczas noszenia unikaj dotykania maseczki, jeśli jednak dojdzie do tego od razu umyj ręce. Po zdjęciu maseczki jednorazowej pod żadnym pozorem nie zakładaj jej ponownie, lecz od razu wyrzuć do szczelnie zamkniętego kosza. Maseczkę wielorazową spakuj do woreczka i umieść w zamkniętym pojemniku, gdzie będzie oczekiwać na dezynfekcję. 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Więcej o: