Aktor stracił nogę przez powikłania związane z koronawirusem. "Miał problemy z ciśnieniem krwi, tworzył się zakrzep"

Nick Cordero od ponad dwóch tygodni jest hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem. Żona aktora musicalowego poinformowała, że lekarze zdecydowali się na amputacje nogi chorego.

Nick Cordero na początku kwietnia trafił do szpitala po tym, jak zachorował na COVID-19. Kilka dni temu stan aktora się pogorszył, a lekarze musieli podjąć ważną decyzję, która będzie rzutować na przyszłość Cordero. 

Zobacz wideo Donald Trump ostro atakuje WHO. Wyszkowski: Prezydent USA chce ukryć własne błędy

Nick Cordero stracił nogę

Żona aktora Amanda Kloots na Instagramie informuje internautów o stanie zdrowia jej męża. Okazuje się, że Nick Cordero miał problemy z krzepnięciem krwi, a podane leki nie przynosiły efektu. Pojawiła się wysoka gorączka, zaburzająca pracę serca i obniżająca ciśnienie krwi. Doszło do krwotoku wewnętrznego, a mężczyzna musiał być reanimowany. Amanda prosiła na Instagramie o modlitwę za zdrowie jej męża. 

Walczy, liczy się każda minuta. Jeszcze raz dziękuję wam za wasze modlitwy i wszystko. Proszę, nie przestawajcie się modlić - prosiła Amanda.
 

Trenerka na bieżąco informowała o stanie zdrowia ukochanego po operacji. Napisała, że najważniejsze organy są w dobrym stanie, ale martwią się o skrzep, który wytworzył się w prawej nodze. 

Lekarz powiedział, że serce i płuca Nicka są w dobrym stanie. Nadal przyjmuje leki, które pomagają mu przyspieszyć bicie serca. Wciąż oddycha. Problem jest jednak z przepływem krwi w prawej stopie. Nie wiemy, czy będzie mógł znów chodzić. Czeka go długa rehabilitacja - stwierdziła żona Cordero.

18 kwietnia nagrała instagramową relację, w której opowiadała, że lekarze podjęli decyzję, aby amputować prawą nogę aktora. 

Nick miał problemy z ciśnieniem krwi, tworzył się zakrzep w prawej nodze, dlatego musiała zostać amputowana - wyjaśniła trenerka.

Po amputacji kończyny żona Nicka Cordero pozostaje optymistyczna. Mówi, że na dniach jej ukochany zostanie odłączony od maszyny ECMO, która zapewnia pozaustrojowe utlenowanie krwi. Rodzina artysty czeka na jego powrót do zdrowia i wybudzenie. 

Kim jest Nick Cordero?

Nick Cordero to aktor znany z Broadwayu, gdzie występował w wielu musicalach, wcielając się w "twardych i męskich" bohaterów. Aktor wystąpił m.in: w musicalowej adaptacji filmu Woody'ego Allena "Bullets Over Broadway". Ta rola przyniosła mu nominację do nagrody Tony za najlepszą rolę w musicalu. 

Gwiazdor pojawił się także w kilku produkcjach filmowych i serialowych. Zagrał między innymi u boku Morgrana Freemana, Michaela Cainea i Alana Arkina we "W starym, dobrym stylu". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.