Dorota Szelągowska zdecydowała, że jej syn nie podejdzie w tym roku do matury. "Nie będę go posyłać na śmierć"

Dorota Szelągowska podjęła odważną decyzję. Chodzi o edukację jej nastoletniego syna.

Domowa izolacja trwa już kolejny tydzień. Na czas pandemii Dorota Szelągowska wyjechała razem z dziećmi do swojego drugiego domu, który znajduje się na Warmii. Jak twierdzi, jest to obecnie najbezpieczniejsze miejsce, gdzie bez stresu może wyjść na świeże powietrze z małym dzieckiem.

Dorota Szelągowska pokazała, jak urządziła mieszkanie:

Zobacz wideo

Syn Doroty Szelągowskiej nie przystąpi do matury

Przez pandemię koronawirusa zamknięte zostały przedszkola oraz szkoły, a to skomplikowało codzienność rodziców, z których część pracuje obecnie zdalnie. Dorota Szelągowska jest mamą 2-letniej Wandy i 18-letniego Antoniego. Chłopak kończy w tym roku liceum, a więc czeka go też matura. Dziennikarka postanowiła już jednak, że nastolatek nie podejdzie do egzaminu dojrzałości ze względu na zagrożenie epidemiczne w kraju.

To jest decyzja, którą podjęłam już parę dni temu. Mój syn bierze udział w lekcjach, pisał próbne matury, uczy się, nie jest mu nic odpuszczone, bo to nie są wakacje. Natomiast nie będę go posyłać na śmierć - powiedziała prezenterka w wywiadzie dla "DD TVN".

Dorota Szelągowska traktuje swojego nastoletniego syna jak dorosłego. Wspólnie przedyskutowali już temat podejścia do matury.

Myślę, że jest to bardzo trudny moment dla młodego człowieka, który właśnie miał mieć, jak sam twierdził, rok życia - matura, zdanie na studia, najdłuższe wakacje, super koncerty - i nagle się wszystko wali. Jestem z niego bardzo dumna - dodała.

Przypomnijmy, że póki co nie wiadomo jeszcze, czy tegoroczne matury zostaną przełożone.

Więcej o:
Komentarze (86)
Dorota Szelągowska nie dopuści syna do matury. "Nie będę go posyłać na śmierć"
Zaloguj się
 • uploadhelski

  Oceniono 11 razy 9

  W swoim czasie jak nastolatek zapisałem się do liceum. Moi rodzice dowiedzieli się do jakiego po kilku dniach mojego chodzenia do liceum, kiedy poinformowałem ich o pierwszej wywiadówce. Na obóz letni (kolonie dla licealistów) pojechałem autostopem. Przebywałem z rodzicami na wczasach nad morzem, rozpoczynał się mój turnus obozu nad jeziorami. Mój ojciec podwiózł mnie na rozstajne drogi i życzył powodzenia :)
  Przy wyborze studiów porozmawiałem trochę o możliwych kierunkach ze swoim ojcem.
  Prawie całe dzieciństwo z kolegami na podwórku, potem podobna młodość, zawsze wśród rówieśników. Na swoje lekcje agielskiego zarabiałem korepetycjami. Swojego dzieciństwa szczęśliwego, radosnego, bez komputerów nie zamieniłbym na współczesne.

 • mariami

  Oceniono 15 razy 7

  Kiedyś 18latek brał za siebie odpowiedzialność (pomijając fakt że chłopak pewnie ma 19 jak większość tegorocznych maturzystów). Teraz mamusia decyduje czy będzie zdawać czy nie. Pomijając fakt że matury i tak będą musiały być przesunięte.

 • pispanuje

  Oceniono 14 razy 6

  Boże, dobrze że się wypowiedziała, bo nie wiedziałbym co robić.

 • bru_no

  Oceniono 17 razy 5

  Czyli pójdzie w ślady matki. Matka chyba też bez matury.

 • h_albicilla

  Oceniono 4 razy 4

  histeria w pełnym rozkwicie

 • yan57

  Oceniono 18 razy 4

  i to jest maDka na śmierć dziecka nie puści ale po piwko do lidla może iść

 • agent-0700

  Oceniono 18 razy 4

  Na śmierć to może przesada ale kobieta ma rację Jaka normalna matka nie mylic z "madkami" wystawi dziecko na ryzyko. Jak MEN nie ma pomysłu to najzwyczajniej za rok można podejść. Szkoda czasu ale co poradzić rządzący ciągle próbują wylądować we mgle.

 • az555

  Oceniono 20 razy 4

  Po co mu matura?Taki Kaczyński skończył szkołę na 2 klasie liceum (nie licząc oczywiście papierów robionych w KC PZPR),i rządzi 40 milionami matołów.

 • elak2013

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzło głupia decyzja, ale jej decyzja i jej syna.Matury się nie odbędą, tylko tak psychicznie wykańczają młodzież, rodziców i nauczycieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX