Pracownicy służby zdrowia to bohaterowie, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się i leczenia COVID-19. LPP podjęło decyzję o wsparciu codziennych zmagań lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. W tym celu postanowiło przeznaczyć 1 mln złotych na zakup maseczek dla szpitali zakaźnych w Gdańsku i Krakowie.
Pierwsza partia maseczek (ponad 3 tys. sztuk) trafiła już dzisiaj do szpitala w Gdańsku, w którym znajdują się osoby zakażone koronawirusem z województwa pomorskiego. Marka Reserved rozpoczęła również akcję szycia maseczek ochronnych dla pracowników Szpitala Klinicznego w Gdańsku.
Reserved przekaże także 10% ze sprzedaży każdego produktu z Joyful #EcoAware, specjalnej kolekcji stworzonej z materiałów recyklingowych i organicznych, na pomoc szpitalnym placówkom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie.
Pomimo trudnej sytuacji, w której znalazło się całe społeczeństwo, działania pod hasłem #ReservedForUs mają na celu zapewnienie potrzebnych środków dla służby zdrowia do powstrzymania rozwoju koronawirusa.