Koronawirus w Polsce? Dyrektor Sanepidu ze Słubic została hitem internetu. "Nie całujcie się z nikim, kto nie jest mężem"

Jeśli macie obejrzeć jedną merytoryczną wypowiedź o koronawirusie, to niech to będzie wystąpienie dyrektor Sanepidu ze Słubic. Pani Jadwiga w cztery minuty wyjaśniła, dlaczego bać się nie należy i zrobiła to doprawdy po mistrzowsku - w niecałą dobę została "hitem internetu".

Polskę ogarnęła lekka panika spowodowana koronawirusem. Pierwszy chory został zdiagnozowany w środę, ale od kilku dni Polacy szturmują sklepy i wykupują zapasy wszystkiego, co tylko mogą. W tej atmosferze merytoryczne wypowiedzi nie są w stanie się przebić. Chyba że mówi szefowa Sanepidu.

Przemówienie dyrektor Sanepidu w Słubicach hitem

Kiedy na mównicę w czasie zebrania rady miasta Słubicę wyszła pani Jadwiga Caban-Korbas, na sali zrobiło się cicho. Dyrektor słubickiego Sanepidu w bardzo przystępny sposób wyjaśniła, czym koronawirus jest, dlaczego bać się nie trzeba i czemu kupowanie zapasów jest kompletnie bez sensu. Choć w telewizji pewnie słyszeliście to już milion razy, to na pewno nikt nie mówił w taki sposób, jak pani Jadwiga. Jej wystąpienie w kilkanaście godzin obejrzano już prawie 2 miliony razy (!). Dowiecie się z niego m.in., że:

  • sytuacja jest dobra,
  • chory czuje się już o wiele lepiej,
  • wirus daje podobne objawy do wirusa grypy i różni się tylko tym, że jest nowy,
  • nic się nie dzieje, ale uważać powinni starsi i schorowani,
  • zapasy trzymajcie na gorsze czasy,
  • zwykła chemia domowa wystarczy,
  • nie plujcie na ulicy, bo wirus będzie działał wtedy dłużej,
  • osoby, które chcą się wymigać od kwarantanny, nie do końca robią to świadomie - niedotleniony mózg powoduje, że pacjent zachowuje się w dziwny sposób.

Szczerze? wolimy takie wystąpienia "po ludzku", niż wypowiedziane urzędowym językiem. Podobnego zdania są widzowie (przynajmniej ci, którzy mają dość paniki):

Gdyby wszystkie komunikaty oficjalne mogłyby być bardziej ludzkie, to mielibyśmy weselsze społeczeństwo.
A tak serio, to mimo formy widać, ze ta Pani panuje nad sytuacją. Jest ekscentryczna, ale zdecydowanie lepiej w tę stronę.
Zabawna jest, ale konkretna. I kto wie, może to bardziej trafia do ludzi niż nadęte mowy. Ta pani wygląda na sprawnie działającą, a salonowo wypowiadać się nie musi.
Jak dla mnie rewelacyjna. Podała temat w sposób nie wywołujący paniki a uśmiech

Słubicom gratulujemy pani dyrektor. Przynajmniej nie twierdzi, że cebula pomaga na koronawirusa, jak to stwierdziła niedawno Magda Gessler...

Zobacz wideo Czy uczestnicy
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.