"Milionerzy". Uczestnikowi śniło się, że wygra 250 tysięcy złotych, ale odpadł przez abstynencję. Znamy feralne pytanie

Pan Jakub nie znał odpowiedzi na pytanie o "kaca". Mężczyzna wyznał, że jest abstynentem, co jest przyczyną jego niewiedzy. Wiecie, która odpowiedź jest poprawna?

Kto tym razem zmierzył się z pytaniami, które zadawał Hubert Urbański? Graczem wtorkowego odcinka z 24 marca był pan Jakub. Mężczyzna przyznał, że śniła mu się duża wygrana. Liczył na to, że ze studia TVN-u wyjdzie z 250 tysiącami złotych w "portfelu". Jednak to pytanie go przerosło!

Zobacz wideo Stacje telewizyjne

Wyśniona wygrana? 

Wtorkowy odcinek "Milionerów" pan Jakub rozpoczął, będąc w bardzo korzystnej sytuacji. Mężczyzna miał jeszcze do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe. Pierwsze pytanie, które zadał mu Hubert Urbański brzmiało z pozoru banalnie:

Trzy to imiona słynnych malarzy, a jedno to nazwisko

  • Rubens
  • Tycjan
  • Michał Anioł
  • Rafael

Uczestnik odpowiedział na to pytanie poprawnie, stawiając na Rubensa

Pytanie za gwarantowaną sumę czterdziestu tysięcy złotych było już nieco trudniejsze:

Leży na rozległym płaskowyżu Uniamwezi w otoczeniu najpiękniejszych jezior świata: Jeziora Wiktorii, Tanganiki i Niasa... 

Żeby na nie odpowiedzieć pan Jakub wykorzystał dwa koła ratunkowe. Z początku wybrał opcję "pół na pół", po której została:

  • Tanzania
  • Uganda

Mężczyzna zdecydował się na "telefon do przyjaciela", którym był brat Jakuba, Borys. Sugerowana przez niego odpowiedź okazała się poprawna! Pan Jakub zaznaczył Tanzanię i zdobył czterdzieści tysięcy złotych.

Jednak kolejna część gry nie przyniosła uczestnikowi "Milionerów" szczęścia. Hubert Urbański zapytał o powszechnie znanego "kaca", czyli objaw nadużywania alkoholu, a dokładniej o jego przyczynę. Pan Jakub przyznał wtedy, że jest abstynentem i nie zna odpowiedzi na to pytanie, jednak pragnie zaryzykować. Wybrał odpowiedź D, czyli etylobenzen, przez co nie zdobył więcej pieniędzy.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zareklamować się jako abstynent - skomentował sytuację gracz. 

A Wy znacie prawidłową odpowiedź na to pytanie?  Jest nią aldehyd octowy. 

Pan Jakub nie spełnił swoich marzeń sennych i zamiast 250 tysięcy złotych zdobył gwarantowane czterdzieści. 

Kolejnym uczestnikiem był pan Bartosz, warszawski prawnik, który dość szybko pożegnał się z programem i nie zagra w kolejnym odcinku. Z dziesięciu tysięcy spadł na gwarantowany tysiąc. 

Z niecierpliwością czekamy na następny odcinek "Milionerów" i trudne pytania od prowadzącego!

BWO