Dominika Tajner została oskarżona. Co jej grozi, jeśli te zarzuty okażą się prawdą?

Dominika Tajner ma niemałe kłopoty. W związku ze śledztwem w sprawie SKOK Wołomin celebrytce zostały postawione zarzuty, dotyczące wyłudzenia kredytu w kwocie miliona złotych. Co jej za to grozi?

Dominika Tajner - była żona Michała Wiśniewskiego - na początku roku poinformowała, że się rozstają. Wydawało się, że jej życie w końcu się ustabilizowało, ale na jaw wyszły następne przykre sprawy. Tym razem nie chodzi o potyczki małżeńskie, ale o popełnienie przestępstwa. 

Dominika Tajner zarzuty o wyłudzenie kredytu

Córce prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera grozi 10 lat więzienia.  Dominika miała wyłudzić kredyt na miliona złotych ze SKOKU Wołomin. 

Jest podejrzana o pomocnictwo w wyłudzeniu kredytu oraz przedłużenie nierzetelnych pisemnych oświadczeń dotyczących jej uzyskiwanych dochodów. (...) Wprowadziła w błąd pracowników SKOK Wołomin. (...) W tym przypadku grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury w rozmowie z Plotkiem.

Inaczej mówiąc, Tajner postawiono dwa zarzuty. Co jej za to grozi? Pomocnictwo w wyłudzeniu kredytu podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli mamy do czynienia z większą sumą (powyżej 200 000, 00 PLN) zagrożenie karą za oszustwo jest surowsze i wynosi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za założenie bankowi nierzetelnych pisemnych oświadczeń dochodowych grozi do lat 3. Więcej przeczytacie TUTAJ

Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości miliona złotych.

DK

Michał Wiśniewski i jego zaskakujące wyznanie [KOŁO PLOTKA]

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.