Dramatyczna śmierć siatkarki. Mistrzyni olimpijska spadła z 15. piętra

Szokujące doniesienia z Brazylii. Nie żyje utytułowana siatkarka, Walewska Moreira de Oliveria. Mistrzyni olimpijska z Pekinu miała wypaść z 15. piętra budynku w Sao Paulo.

Światowe media obiegła smutna informacja o śmierci brazylijskiej siatkarki, Walewska Moreira de Oliveira. Oddział CNN w Brazylii powiadomił, że zawodniczka, która sportową karierę zakończyła po sezonie 2021/2022, wypadła z 15. piętra budynku w dzielnicy Jardins, w Sao Paulo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi brazylijska policja. 

Zobacz wideo Morawiecki pokazał medal od siatkarzy. Pozwolił sobie na żart

Policja bada okoliczności śmierci brazylijskiej siatkarki

Walewska Moreira de Oliveira 1 października świętowałaby 44. urodziny. Na razie nie wiadomo, czy jej tragiczna śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy też samobójstwa. Tym zajmie się policja. Jeszcze tego samego dnia Brazylijka brała udział w spotkaniu, na którym promowała swoją biografię. Wiadomość o śmierci siatkarki szybko obiegła także media społecznościowe. Oświadczenie w tej sprawie wydała także Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej. 

Ze smutkiem i ogromnym żalem Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) przyjęła w czwartek wieczorem wiadomość o odejściu mistrzyni olimpijskiej. Walewska była wyjątkową zawodniczką, jej kariera w sporcie na zawsze zostanie zapamiętana i szanowana. W tym bardzo trudnym czasie CBV solidaryzuje się z rodziną i przyjaciółmi tej wspaniałej zawodniczki - czytamy w oświadczeniu CBV.

Walewska Moreira de Oliveria zdobyła z drużyną złoty medal na olimpiadzie w Pekinie

Walewska Moreira de Oliveira trzykrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich. W 2000 roku w Sidney udało jej się zdobyć brązowy medal, a po najwyższe miejsce na podium sięgnęła w 2008 roku. Wówczas w Pekinie z reprezentacją Brazylii wywalczyła złoto. Trzy razy też wygrała World Grand Prix, w latach 2004, 2006 i 2008. Grała na pozycji środkowej. Przez większą część sportowej kariery zawodniczka grała w Brazylii, ale występowała także w klubach z Włoch, Rosji i Hiszpanii. Polscy kibice z pewnością zwrócą uwagę na polsko brzmiące imię zawodniczki. Walewska nie miała jednak nic wspólnego z naszym krajem. Jej ojciec był zafascynowany historią Napoleona. Nadał więc córce imię po kochance cesarza Francuzów, Marii Walewskiej. 

Walewska Moreira de OliveiraWalewska Moreira de Oliveira Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.