Siostra Igi Świątek też grała w tenisa. Kontuzja zakończyła jej karierę. Dziś robi coś zupełnie innego

Iga Świątek może liczyć na wsparcie taty i siostry. Agata również kiedyś chciała zostać tenisistką. Po kontuzji zdecydowała się obrać zupełnie inną ścieżkę kariery.

Iga Świątek ma dopiero 22 lata, a osiągnęła już bardzo wiele. Młoda tenisistka zdążyła już wygrać cztery turnieje wielkoszlemowe, w tym tegoroczny French Open. Sportsmenka niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Podczas meczów z trybun często wspierają ją ojciec i starsza siostra. Agata Świątek jest bardzo podobna do Igi. Łączy je też wspólna pasja.

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Siostra Igi Świątek też grała w tenisa. Kontuzja zakończyła jej karierę. Dziś robi coś zupełnie innego

Rodzina Igi Świątek od zawsze związana jest ze sportem. Tata tenisistki w przeszłości był wioślarzem. Reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Seulu. Sportsmenką chciała zostać także jej siostra. Agata Świątek, podobnie jak Iga, od dziecka trenowała grę w tenisa. Niestety, kontuzja, której nabawiła się w wieku 15 lat, przekreśliła jej marzenia.

Temat jest bardziej złożony. Bezpośrednią przyczyną były problemy z kolanami. Trochę za szybko urosłam. Treningi zaczęły się przekładać. Przerwa w graniu trwała coraz dłużej - wspominała starsza z sióstr Świątek w rozmowie z Eurosportem.
 

Ostatecznie Agata obrała zupełnie inną ścieżkę kariery. Ukończyła stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i została dentystką. Nadal pasjonuje się jednak tenisem i nie ukrywa, że jest niesamowicie dumna z sukcesów młodszej siostry. Panie są ze sobą bardzo blisko i uwielbiają spędzać razem czas. Nie da się też nie zauważyć, że Agata i Iga są do siebie bardzo podobne. Więcej ich wspólnych zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

Iga Świątek nigdy nie wspomina o mamie. Ich relacje są chłodne

Tata i siostra towarzyszą Idze Świątek podczas najważniejszych meczów. Na trybunach nie pojawia się jednak mama tenisistki. Okazuje się, że relacje między sportsmenką a jej rodzicielką są dość chłodne. Dorota Świątek udzieliła wywiadu portalowi Sportowe Fakty, w którym opisała, jak wygląda jej kontakt z córką. "Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. (...) Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tu postawmy kropkę" - zakończyła temat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.