Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Poruszające słowa skoczka: Jej stan jest ciężki

Dawid Kubacki w przejmującym wpisie poinformował, że jego żona Marta wylądowała w szpitalu.

Dawid Kubacki opublikował na Instagramie wpis, w którym napisał o stanie zdrowia żony. Wszystko dlatego, że Marta Kubacka wylądowała na oddziale kardiologicznym.

Zobacz wideo Prawniczka, modelka, trenerka personalna. Oto, kim są żony i partnerki polskich skoczków narciarskich

Dawid Kubacki w przejmujących słowach o żonie 

Dawid Kubacki 26 marca nie weźmie udziału w konkursie w Vikersund. Skoczek powrócił do domu, ponieważ stan jego żony jest ciężki. Jak sam poinformował, Marta Kubacka walczy o życie z powodu problemów z sercem.

Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła - przyznał.

Dawid Kubacki do końca sezonu nie będzie brał udziału w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Poinformował o tym fanów, ale jak sam przyznał, nie to jest dla niego teraz priorytetem.

Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - czytamy.
 

Przypomnijmy, że sportowiec i Marta Kubacka niedawno powitali na świecie drugą córkę. Maja urodziła się 6 stycznia tego roku, kiedy Kubacki zajął trzecie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Ich pierworodna córka Zuzanna ma z kolei trzy lata. 

Kim jest Marta Kubacka?

Dawid Kubacki i Marta (wówczas) Majcher pobrali się w 2019 roku. Zakochani poznali się na studiach Wychowania fizycznego na AWF w Katowicach. 33-latka trenowała szermierkę w barwach Pałacu Katowice, jednak z powodu kontuzji musiała przerwać karierę sportową. Przed urodzeniem dziecka pracowała m.in. w sklepie odzieżowym i w kinie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.