Dawid Kubacki zgarnie sporą sumkę. Ile zarobi? Jest na szczycie listy płac w Pucharze Świata

Dawid Kubacki znalazł się na samym szczycie listy płac Puchara Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich. Skoczek może liczyć na spore wpływy na konto. W związku ze zbliżającymi się zmianami w życiu sportowca "każda kasa się przyda".

Przez ostatnie tygodnie świat żył wydarzeniami mundialu. Za sukcesy na boisku Argentyńczycy wrócili do domu z pokaźną sumką 42 milionów dolarów. W tle piłkarskiej gorączki rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. W tej dziedzinie sportu zarobki już nie są tak fenomenalne, ale mamy za to sukces Polaka. Dawid Kubacki nie tylko triumfował na skoczni, ale też się znacząco się wzbogacił. A szykuje się sporo wydatków, bo Kubacki wraz z żoną spodziewają się dziecka.

Zobacz wideo Dawid Kubacki pokazał wpadkę na treningu

Dawid Kubacki triumfuje nie tylko na skoczni, ale też liście płac. Znacząco wyprzedził Piotra Żyłę

Dawid Kubacki na skoczni radzi sobie fenomenalnie. Sportowiec nie tylko prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale jest też liderem listy płac Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W zawodach już zarobił sporą sumkę i aż o 20 tys. franków szwajcarskich wyprzedził Słoweńca Anze Laniska, który znalazł się na drugim miejscu. Na koncie Kubackiego pojawił się wpływy wysokości 425 tys. złotych. Piotr Żyła, któremu udało się uplasować na piątej pozycji, ma już dodatkowe 211 tys. 500 zł.

  • 1. Dawid Kubacki (Polska) 90 tys. CHF (ok. 425 tys. zł)
  • 2. Anze Lanisek (Słowenia) 74 tys. 100 (350 tys.)
  • 3. Stefan Kraft (Austria) 60 tys. 900 (287 tys. 500)
  • 4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 57 tys. 850 (273 tys.)
  • 5. Piotr Żyła (Polska) 44 tys. 800 (211 tys. 500)
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Sukcesy na skoczni Dawida Kubackiego są z pewnością powodem do świętowania, ale dobrych informacji z życia skoczka ostatnio nie brakowało. Na początku listopada Marta Kubacka, żona polskiego skoczka opublikowała na Instagramie zdjęcie z ciążowym brzuchem. Para pobrała się w 2019 roku po pięciu latach związku. Mają już jedno dziecko - córkę Zuzannę. Szczęśliwym rodzicom życzymy wszystkiego dobrego!

 

Zobacz też: "M jak miłość". Wyjątkowy odcinek w Wigilię. Do Grabiny przyjedzie Marek. Przygotujcie paczkę chusteczek

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.