"Belle Epoque" miało być hitem TVN. Opinie po premierze? SKRAJNE. "Drogi Teatr Telewizji z drażniącą muzyką", "Sztos"

MK
17.02.2017 18:30
'Belle Epoque'

'Belle Epoque' (TVN/Mirosław Sosnowski)

"Belle Epoque" od dwóch dni budzi ogromne emocje. Nie wszyscy czują, że tworzona z przepychem produkcja jest tak dobra, jak ją reklamowano.

W środę odbyła się długo wyczekiwana premiera serialu "Belle Epoque". TVN, pokładając w produkcji duże nadzieje, intensywnie promowała ją przez kilka ostatnich miesięcy. Oficjalne wyniki oglądalności, które zostały opublikowane już w czwartek, udowodniły, że opłaciło się - pierwszy odcinek obejrzało ponad 2,9 miliona osób, tym samym przynosząc najlepszy od kilku lat wynik pilotowego odcinka w stacji TVN. Wiele osób oraz media opiniotwórcze przewidują jednak, że dobra passa nie potrwa długo.

Andrzej Godlewski, były wicedyrektor TVP1 w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wskazywał na niedopracowania w fabule, ale jego zdaniem największym problemem jest to, że niewystarczająco zaznaczono klimat miasta, w którym rozgrywa się akcja.

Kraków był wtedy dość małym miastem (kilkakrotnie mniejszym od ówczesnej Warszawy) z wielkimi kontrastami. Jak na razie nie widać tam ani biedy, ani bogactwa. Nie ma też śladów wielonarodowościowego charakteru CK monarchii. Odpowiedniej atmosfery nie jest w stanie też stworzyć muzyka, być może zbyt współczesna. Mamy więc ładnie pokazane miasto, jednak możliwe, że charakter serialu lepiej oddawałaby ogólna brzydota, na tle której piękno byłoby lepiej widoczne. Ale czy ktoś mógłby zrobić coś takiego w stacji Edwarda Miszczaka, który tak kocha Kraków?

'Belle Epoque''Belle Epoque' X-News / PIOTR LITWIC

 

Podobnie widzi sprawę Krzysztof Grabowski, producent filmowy.

Serial „Downton Abbey” dawał widzowi prawdziwe odczucie przedstawianego świata, oferował możliwość wejścia w ten świat. W „Belle Epoque” tego nie ma. To taki drogi Teatr Telewizji, z drażniącą muzyką, kompletnie odklejoną od reszty, która prowadzi widza na manowce. Nie popisał się też reżyser Michał Gazda. Na pochwałę zasługują za to Olaf Lubaszenko i Eryk Lubos, bardzo ładne zdjęcia Michała Sobocińskiego. Pawłowi Małaszyńskiemu można się przyglądać - czytamy.

Takie same odczucia mieli także widzowie, którzy już chwilę po emisji odcinka surowo ocenili go, zabierając głos na Twitterze.

Znalazła się jednak także grupa osób, którym niedociągnięcia nie przeszkadzały.

A co Wy uważacie na temat "Belle Epoque"?

MK

 

Więcej o:
Komentarze (56)
Zaloguj się
 • kitciwoko

  Oceniono 36 razy 28

  No zobaczcie tylko, jak małaszyński sztucznie wygląda. Zero autentyzmu. Albo ta rozdeptana facjata cieleckiej... Katastrofa. Miszczak poszedł w ślady kandydatki clinton i wypier**lił kupę forsy w kibel.

 • Gość: agnieszka z lublina

  Oceniono 31 razy 27

  Problem tego filmu jest, moim zdaniem taki, że aktorzy zachowują się jak przebrani, czyli nie grają, ale przebrali się w stroje z epoki. Akcja , niestety, nudna. Małaszyński, przepraszam, beznadziejny i nudny. Niestety, nie będę tego oglądać, choć reklama serialu obiecywałą wiele. Wyłączyłam po pierwszych, denerwujących, reklamach.

 • Gość: Jola

  Oceniono 31 razy 27

  niestety rozczarowałam się.....z wielką niecierpliwością oczekiwałam na serial ponieważ reklama sprawiła,że miałam chęć go zobaczyć i......gra aktorska /nawet Małaszyńskiego/ byle jaka ,nie mówiąc o pozostałych aktorach...tempo filmu,żadne,monotonia i coraz większa chęć aby go wyłączyć,koleżanki w pracy zasnęły w połowie serialu,nie wiem czy będę oglądać kolejny odcinek,jak na razie szkoda na niego czasu....::(((((((

 • aneczka.jedna

  Oceniono 39 razy 27

  Ktoś coś rozumiał? Realizacja dźwięku koszmarna

 • Gość: olalala

  Oceniono 30 razy 22

  Usnęłam na pierwszych reklamach....

 • Jolanta Lechowicz

  Oceniono 23 razy 21

  Nie będę już oglądać bo czuję się jakbym ogluchla. Kto do jasnej dźwięk realizował. A dyktando aktorów tylko jeszcze to potęguje. Wstyd

 • Gość: jan

  Oceniono 20 razy 18

  Małaszyński bardzo słaby i niewiarygodny w kostiumowej roli... według mnie zły wybór głównego aktora.

 • Gość: azx

  Oceniono 16 razy 14

  Małaszynski - tragedia. Jak z innej bajki. Zero talentu, aktorstwa. Lubaszenko super. Widac ogromną przepasć miedzy aktorami,ale Malaszynski powienien rzucic zawód ....

 • Gość: Oko

  Oceniono 16 razy 14

  Lubaszenko i Lubos świetni i koniec. Wiedziałam, że jak tyle kasy pchają w promocję to będzie lipa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX