"Na dobre i na złe" - streszczenie odcinka 673

Zapraszamy na 673 odcinek "Na dobre i na złe"... I kolejne spotkanie z Leną (Anita Sokołowska) oraz Wiktorią (Katarzyna Dąbrowska). Odważne, pewne siebie - w pracy obie bohaterki są dla innych wzorem. Ale ich "słaby punkt" to serce. Jakie niespodzianki tym razem szykuje dla nich los?

Wiktorię czeka miłosna porażka, bo jej związek z Adamem (Grzegorz Daukszewicz) w końcu się rozpadnie. W dodatku Oliwia (Marta Bryła) – dziewczyna, która zaszła z lekarzem w ciążę – nadal będzie leżeć na chirurgii.

Krajewski od razu otoczy „przyjaciółkę” czułą opieką. Młody chirurg będzie zaglądał na oddział niemal co godzinę, zacznie zlecać kolejne badania… Aż doktor Consalida straci cierpliwość – i wybuchnie. - Jesteś na jej punkcie totalnie przewrażliwiony! Uważasz, że ją z premedytacją źle leczę?!
- Nie mówię, że źle ją leczysz… Po prostu... martwię się! Jestem odpowiedzialny za nią i to dziecko...
- Skoro nie ufasz mi jako lekarzowi, to proszę: możesz jej zmienić prowadzącego!
Tymczasem Oliwia postanowi z rywalką szczerze porozmawiać…
- Dziecko ma prawo mieć tatę... Nawet dziecko ze... skoku w bok. Moja mama mówiła mi, że jest coś takiego jak... solidarność matek! Że jak któraś potrzebuje pomocy, to pomagają: ciotki, koleżanki, a czasem... obce osoby. Wie pani, ponad podziałami…
- Nie stanę pani synowi na drodze, jeśli o to pani pyta!Wiktoria szybko zmieni temat – próbując ukryć, jak bardzo słowa dziewczyny ją ranią. Ale na tym miłosne dramaty w Leśnej Górze się nie zakończą…

Problemy czekają też Latoszka (Bartosz Opania) oraz Lenę! Wspólnie, lekarze spróbują pomóc Halszce (Martyna Peszko) – młodej matce, która trafi do szpitala prosto z zakładu karnego, gdzie będzie przebywać ze swoim synkiem. Kobieta – przerażona na myśl, że personel więzienia odbierze jej dziecko – postanowi w końcu uciec.
Gdy ich pacjentka zniknie, Latoszek i Lena to ukryją - ryzykując, że sami trafią przez to do aresztu.
Po przesłuchaniu Starska będzie przerażona:
- Okłamałam strażników... grozili mi więzieniem! Mogłam... Felek mógł mieć mamę w więzieniu!
A Latoszek delikatnie ją przytuli… i w końcu zacznie ukochaną całować!

Lena zblednie – i spróbuje byłego męża powstrzymać.
- Co ty… Witek, ja wychodzę za mąż… Bałam się ci powiedzieć... Nie wiedziałam, jak zareagujesz...
Jednak Latoszek rzuci tylko: - Za Staszka?(…) Będziesz miała do mnie żal, jeśli nie skoczę z mostu? Z powodu twojego rzekomego ślubu?
- Rzekomego?
- Przecież to jest jakaś... stojąca woda! Kompletnie przewidywalny gość... Nudziarz! Co cię może z nim łączyć? Lena... Ślub? Naprawdę?Jaki będzie finał? Emisja "Na dobre i na złe"  już 17 maja, punktualnie o godz. 20:40 - takich emocji lepiej nie przegapić!

J.W.