"Barwy szczęścia" - streszczenie odcinka 1662

Przed nami kolejny tydzień z "Barwami szczęścia". Co tym razem wydarzy się w serialu? 

Kasia (Katarzyna Glinka) - po zjedzeniu tatara, który był przeznaczony dla Lidki (Emilia Warabida) – nadal będzie w szpitalu. A lekarze zapowiedzą, że po zatruciu jadem kiełbasianym może już nigdy nie wrócić w pełni do zdrowia... Nawet mimo rehabilitacji.

Tymczasem Alicja (Monika Dryl) wykorzysta okazję i... wyzna Łukaszowi (Michał Rolnicki) miłość! Późnym wieczorem Umińska przyjedzie do mieszkania kolegi i wręcz rzuci się Sadowskiemu na szyję.
- Odbiło ci?!
- Tak! Na twoim punkcie! Nie chciałam tego, ale… zakochałam się. W tobie...
- To masz problem, bo ja jestem w związku. Kocham Kasię i nie potrzebuję innej kobiety!

Dziennikarz będzie wściekły i w końcu wyrzuci „adoratorkę” z domu. Pechowo, oboje zobaczy jednak razem Marta (Katarzyna Zielińska)… I od razu Łukasza zaatakuje.
- Jesteś świnia! Kasia w szpitalu, a ty urządzasz schadzki z szefową?!
- Marta, to nie tak…
- Nie pierwszy raz widziałam was razem! Brzydzę się tobą i gardzę za to, co zrobiłeś Kasi! 

W premierowych odcinkach kłopoty czekają także Artura (Jacek Rozenek). Chowański wyzna Bernardowi (Radosław Krzyżowski), że jest zdecydowany powrócić na Mount Everest… Ale jego przyjaciel wcale nie uzna tego za dobry pomysł.
- Pamiętaj, że Himalaje raz cię wypuściły. Obiecałeś górze już nie wracać... Tym razem może cię już nie wypuścić.


Mała Ewa (Gabriela Ziembicka), gdy podsłucha rozmowę dorosłych, przerazi się i od razu wybuchnie płaczem.
- Nie chcę, żebyś znowu jechał w te straszne góry!

Z kolei Sebastian (Kacper Krupski) wynajmie mieszkanie, które Angela (Helena Englert) dostała od babci… i trafi na oszusta. Gdy na konto nie wpłyną obiecane pieniądze, Kowalski pojedzie z córką na miejsce – gotów nowego lokatora wyrzucić.
I odkryje, że mężczyzna, z którym podpisał umowę, bezprawnie „wynajął” mieszkanie grupie Ukrainek!
- My dały jemu tysiąc dolarów! Za dwa miesiące z góry!
Kobiety – Irina, Cwieta, Luba oraz Natasza – będą załamane, bo straciły wszystkie oszczędności i dach nad głową. Czy Angela i Sebastian zdołają im pomóc – i odszukają złodzieja, który wzbogacił się ich kosztem? 

Kolejny tydzień zapowiada się też niewesoło dla Józka (Patryk Pniewski). Sportowiec dostanie co prawda wymarzone zaproszenie do pierwszej ligi – do Powiśla… Ale Darek (Andrzej Niemyt) – jako jego menadżer – od razu pokłóci się z dyrektorem klubu. Czy Sałatka straci przez to jedyną szansę na karierę? I w końcu zerwie umowę z Janickim?

A w finale: donos na Pyrków! Na Zacisznej pojawi się kuratorka – by sprawdzić, jak radzą sobie młodzi rodzice Marysi.
- To rutynowa wizyta, mogę wejść?(…) Dotarły do nas sygnały o pewnej... dysfunkcyjności rodziny. Proszę się nie denerwować, działamy dla dobra dziecka…
Hubert (Marek Molak) od razu domyśli się, że opieka społeczna kontroluje go przez skargę, którą złożył Olgierd (Tomasz Sobczak) – ojciec Klary. Czy Pyrka będzie miał przez teścia kolejne problemy? 

Zapraszamy do oglądania "Barw szczęścia" już dzisiaj, o godzinie 20:05 w TVP2. 

J.W.

Więcej o: