Maski karnawałowe - pomysł na ciekawy dodatek

Maski karnawałowe są idealnym pomysłem na nietypowe urozmaicenie stroju. Są świetnym dodatkiem do przebrania, jeśli wybieramy się na bal kostiumowy, ale mogą również samodzielnie stanowić przebranie na balu maskowym. Maski stają się coraz bardziej popularne na balach dla dorosłych i nie kojarzą się już wyłącznie z zabawami karnawałowymi dla dzieci.

W sklepach dostępna jest ogromna oferta różnych masek karnawałowych. Największy wybór dają sklepy internetowe, zarówno jeśli chodzi o maski dla dzieci jak i dla dorosłych. Piękną maskę możemy również wykonać niewielkim kosztem sami.

Maski weneckie - idealne na karnawał

Są niezastąpionym elementem uwodzicielskiego stroju. Wykonane są najczęściej z gipiury, która idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Maski takie mają koronkowe elementy, a jak wiadomo koronka jest uniwersalna i pozostaje w modzie już od wielu lat. Taki maski są bogato zdobione i urozmaicą nawet najprostszy strój. Najczęściej spotykane są maski weneckie w kolorze czarnym, czasami ze złotymi zdobieniami. W sklepach można dostać również maski z kryształami Swarovskiego lub takie, które są wykonane z tiulu z kunsztownymi, precyzyjnie szytymi haftami. Dla osób z większym funduszem dostępne są nawet maski ręcznie szyte, z prawdziwej koronki najwyższej jakości.

Maski karnawałowe, które możemy wykonać własnoręcznie

Zrobienie własnej maski jest naprawdę proste i niedrogie. Do wykonania maski będziemy potrzebować kartonu, farb, brokatów, cekinów, piórek, patyczków do szaszłyków lub tasiemek i wszystkich dodatków, które tylko przyjdą nam do głowy. Dzięki temu, że możemy sami dobrać kolory i wzór maski, odpowiednio dopasujemy ten oryginalny dodatek do stroju. Dla ułatwienia - w Internecie dostępne są rozmaite wzory masek, które możemy wydrukować i udekorować wedle własnego pomysłu. Osoby, które mają więcej czasu, cierpliwości i umiejętności krawieckie mogą zdecydować się na maskę z materiału. Możemy wykonać maskę wzorując się na przykładad na maskach wiedeńskich lub wybrać bardziej szalone wzory i kolory.

AW 

 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.