Monika Lewczuk i Alvaro Soler - czy ich wspólna piosenka "Libre" będzie hitem?

Monika Lewczuk jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Alvaro Soler to hiszpański piosenkarz, który podbił serca fanów utworami takimi jak "Eterno Agosto" i "El mismo sol". Artyści razem nagrali piosenkę "Libre", która ma duże szanse aby stać się przebojem zimy 2016.

Wyczekiwana premiera piosenki odbyła się 2 grudnia. Utwór był sporym zaskoczeniem dla polskich fanów Moniki i Alvaro, którzy wspólnie nagrali nowy singiel.

Monika Lewczuk i Alvaro Soler

Monika Lewczuk zaczęła karierę muzyczną w 2014 roku, kiedy wzięła udział w piątej edycji programu rozrywkowego „The Voice of Poland”. Wokalistka nie dotarła do odcinków na żywo, jednak została zauważona w świecie muzycznym i rozpoczęła współpracę z wytwórnią Universal Music Polska. W 2015 roku wydała swoją debiutancki singiel zatytułowany „#Tam tam”. Utwór stał się radiowym hitem i zajął 1. miejsce Listy Przebojów Radia Zet. 17 czerwca 2016 roku pojawił się debiutancki album wokalistki „#1”, który powstał z artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak Sarsa, Dominika Barabas, Jakub Birecki i Rafał Malicki.

Alvaro Soler rozpoczął solową karierę w 2014 roku, wcześniej był członkiem zespołu Escapist. W 2015 roku artysta wydał swój debiutancki singiel „El mismo sol”, który niedługo po premierze zyskał ogromną popularność zajmując 1. miejsca list przebojów między innymi we Włoszech i Szwajcarii. 26 czerwca tego samego roku ukazał się debiutancki album „Eterno Agosto”. W 2016 roku pojawiła się reedycja płyty zawierająca dodatkowo utwory „Sofia”, „Animal” i „Libre”. Ten ostatni został nagrany w trzech wersjach, z wokalistkami z trzech krajów: Polski, Meksyku i Włoch.

„Libre” z udziałem Moniki Lewczuk

Alvaro Soler, gwiazda latin popu, wybrał do wykonania piosenki piękną i utalentowaną Monikę Lewczuk. Słowa polskojęzycznych fragmentów piosenki napisała Sarsa, która już wcześniej współpracowała z Lewczuk. Monika Lewczuk bardzo miło wspomina współpracę z Alvaro. W wywiadzie powiedziała, że była to dla niej ogromna przyjemność, ponieważ Alvaro jest niezwykle otwartą i pozytywną osobą i przez cały czas utrzymywał miłą atmosferę. Teledysk do utworu „Libre” został nakręcony przez Annę Powierżę w Berlinie.

AW

Więcej o: