Doda jako panna młoda rozprawia się ze Stępniem w "Zatańczę z Aniołami". "Sztos. Bez laserów, bez nagości"

Doda wypuściła do sieci nowy teledysk do utworu "Zatańczę z Aniołami". Artystka w klipie rozprawia się z bolesną przeszłością. W emocjonalnym utworze podsumowała małżeństwo z Emilem Stępniem i poruszyła temat depresji, z którą zmagała się przez toksyczny związek.

Niedawno Doda po dłuższej przerwie powróciła na scenę muzyczną z najnowszym albumem "Aquaria", który bije rekordy popularności. Artystka zakończyła już wojaże z Dariuszem Pachutem po Sri Lance i rzuciła się w wir obowiązków. Swoim występem uświetniła tegoroczne Fryderyki, a na wydarzeniu pojawiła się w remaku stroju z gali w 2002 roku, wykonanym w całości z białych pasów. Przy okazji odniosła się do porażki z Mrozem w kategorii Album Roku Pop. Zapowiedziała również zakończenie kariery po wydaniu kolejnej płyty. Na pocieszenie po tym ogłoszeniu wypuściła do sieci emocjonalny teledysk do utworu "Zatańczę z Aniołami". 

Zobacz wideo Doda w gorzkim wyznaniu: Jestem wykończona psychicznie

Doda rozprawia się ze Stępniem w klipie do "Zatańczę z Aniołami"

"Zatańczę z Aniołami" to piąty singiel z płyty "Aquaria", która pokryła się platyną. Jak można dowiedzieć się z InstaStories artystki, klip do "Zatańczę z Aniołami" był najdroższym w realizacji z ery "Aquarii". Fabuła teledysku w głównej mierze rozgrywa się w budce telefonicznej. Po wrzuceniu monety, artystka stara się spełnić oczekiwania innych osób, często zakładając "maskę" w postaci fałszywego uśmiechu. Doda pozuje również w białym welonie, który sugestywnie ściąga, co może obrazować jej problemy natury psychicznej w czasie małżeństwa z Emilem Stępniem. Artystka ujawniła, że miała myśli samobójcze i postanowiła udać się na terapię. 

Utwór szczególny, opowiadający o stanie ducha, o chorobie i drodze do zwycięstwa nad nią. Ta choroba to depresja, choroba duszy, czyli czegoś nienamacalnego, ale istniejącego. Potrafi wciągnąć w mrok, gdzie tracimy głos zamknięci w ciasnych, czterech ścianach swojego umysłu. Fabuła teledysku właśnie nas tam zabiera. Doda w samym środku chaosu. Z przyklejonym uśmiechem do świata zewnętrznego zakłada maski, które zapewniają jej ochronę przed nim. To jednak tylko pozory i bardzo krucha zbroja, która powoli rozpada się doprowadzając do najgorszego - można przeczytać w opisie teledysku.
 

Klip został ciepło przyjęty przez fanów, którzy w komentarzach zwrócili uwagę na fakt, że artystka opowiadając o własnych doświadczeniach przyczyniła się do lepszego zrozumienia osób, które zmagają się z problemami natury psychicznej, jak i samej depresji. "Ale sztos. Bez układów tanecznych, bez laserów, bez nagości. Doda pięknie pokazuje kulisy swojej sławy", "Brawo! Smutny, ale bardzo mocny przekaz", Całkiem inny klip niż dotychczasowe, wszystko pasuje" - czytamy. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania. Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.