Od premiery "Matrixa" minęły 24 lata. Tak teraz wyglądają aktorzy. Neo i Morfeusz grają wciąż razem

31 marca 1999 roku premierę miała pierwsza część trylogii "Matrix". Jak potoczyła się kariera głównych aktorów? Co dziś robią Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Laurence Fishburne czy Hugo Weaving?

"Matrix" to trylogia sióstr Lilly Wachowski i Lany Wachowski. Opowiada o hakerze komputerowym Neo (w tej roli Keanu Reeves), który dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty. Był to scenariusz bardzo innowacyjny jak na te czasy. Filmy Wachowskich stały się kasowymi hitami, a aktorzy z miejsca stali się sławni. 20 grudnia 2021 roku do kin trafiła czwarta część "Matrix Zmartwychwstania". 31 marca 2023 roku mijają 24 lata od premiery pierwszej części hitu. Z tej okazji sprawdzamy, jak zmienili się aktorzy produkcji. 

Zobacz wideo "John Wick 4" - Keanu Reeves powraca w popularnej roli. Jest pierwszy zwiastun!

Keanu Reeves

Filmowy Neo jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Na jego koncie jest mnóstwo ról, nawet połowę z nich długo by wymieniać. Obecnie gra tytułową rolę w filmach o przygodach Johny'ego Wicka. 24 marca odbyła się premiera czwartej części filmowego cyklu o płatnym zabójcy. Pomimo ogromnego sukcesu aktor cały czas pozostaje skromną i życzliwą osobą. Często można go spotkać w nowojorskim metrze. Zmienił się jednak jego wygląd. Keanu Reeves ma obecnie dłuższe włosy i lekko siwy zarost na twarzy.

Keanu ReevesKeanu Reeves Fot. East News, AP

Carrie-Anne Moss

Aktorka wcieliła się w postać Trinity. Po zakończeniu kręcenia trylogii sporadycznie pojawiała się na ekranie. Zagrała w m.in. w filmie "Iron Fist" czy w "Bye Bye Man". Obecnie mieszka w Los Angeles. Skupiła się na dubbingu do animacji i gier komputerowych oraz na rolach w telewizyjnych serialach. Od kariery woli spokojne życie rodzinne. Aktorka od 1999 roku jest w związku ze Stevenem Royem, komikiem i aktorem, z którym ma trójkę dzieci - dwóch synów i córkę. Sama o sobie mówi, że jest "matką i żoną ponad wszystko". Wystąpiła jednak w czwartej części "Matrixa". Chętnie wróciła na plan. 55-letnia Carrie-Anne Moss praktycznie w ogóle się nie zmieniła. Wciąż ma krótkie, ciemne włosy.

Carrie-Anne MossCarrie-Anne Moss Fot. East News, @bycarrieannemoss

Laurence Fishburne

Wcześniej grał w wielu filmach, jednak dopiero rola Morfeusza przyniosła aktorowi rozgłos. Po zakończeniu trylogii wystąpił jeszcze w wielu produkcjach, w tym m.in. zagrał w hicie "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości" oraz w "Ant-Man i Osa". Pojawił się także u boku Keanu Reevesa w trzech ostatnich częściach "Johna Wicka". W 2002 roku wziął ślub z aktorką Giną Torres, z którą pięć lat później doczekał się córki Delilah. Jego małżeństwo jednak nie przetrwało, w kwietniu 2018 roku doszło do rozwodu. Laurence ma także dwójkę dorosłych dzieci, syna i córkę z aktorką Hajną O. Moss. 61-letni aktor praktycznie się nie zmienił od pierwszej części filmu.

Laurence FishburneLaurence Fishburne Fot. East News, AP

Hugo Weaving

Aktor zagrał agenta Smitha. To jednak nie jedyna jego kultowa rola. Dwa lata po premierze pierwszej części Weaving wcielił się w postać Elronda w trylogii "Władca Pierścieni" a później w  "Hobbicie". W 2022 mroku mogliśmy oglądać 62-latka w filmach "Expired" oraz "Lone Wolf". Trzeba przyznać, że aktor zmienił się najbardziej spośród kolegów i koleżanek z planu. Ma brodę i dłuższe, siwe już włosy.

Hugo WeavingHugo Weaving Fot. East News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.