Wiktor Zborowski o 50-letnim związku z Marią Winiarską. "Dziwię się, że tyle ze mną wytrzymała"

Wiktor Zborowski ma przepis na udany związek? Aktor opowiedział o relacjach w małżeństwie z Marią Winiarską.

Wiktor Zborowski i Maria Winiarska uchodzą za jedno z najbardziej zgodnych małżeństw w polskim show-biznesie. Zaliczają się też do grona medialnych par, które mogą się pochwalić wyjątkowo długim stażem - w 2020 roku obchodzili 50. rocznicę związku i 44. rocznicę ślubu. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl Wiktor Zborowski przyznał, że nie jest w stanie wskazać jednego, konkretnego przepisu na udane małżeństwo, jednak podzielił się ważną radą.

Zobacz wideo Zborowska poprosiła mamę o opiekę nad córką

Wiktor Zborowski przyznaje, że nie jest najłatwiejszym partnerem w związku

W wywiadzie dla "Urody życia" Maria Winiarska opowiadała, że męża poznała podczas studiów - obydwoje są absolwentami warszawskiej Akademii Teatralnej. Młodzi aktorzy szybko się sobą zauroczyli, jednak nie spieszyli się do ślubu. Małżeństwem zostali po sześciu latach związku.

Wiktor twierdzi, że to, co było przed ślubem, się nie liczy. On czci te 44 lata, od kiedy jesteśmy małżeństwem. A ja jednak upieram się, by celebrować 50 lat razem, bo przecież poznaliśmy się w szkole teatralnej i szybko zaczęliśmy ze sobą chodzić - wspominała aktorka w rozmowie z "Faktem" w 2020 roku.

Niezależnie, czy policzymy staż ich relacji dopiero od ślubu, czy też wcześniej, nie ulega wątpliwości, że liczba lat, które ze sobą spędzili, jest imponująca. Wiktor Zborowski nie ukrywa, że obydwoje włożyli w to bardzo dużo wysiłku.

Nie wiem, jaka jest recepta. To jest bardzo ciężka praca, bez dni wolnych, bez urlopów. Ja się sam sobie dziwię, że ona tyle ze mną wytrzymała, bo nie jestem taki łatwy w obsłudze - wyznał aktor portalowi cozatydzien.tvn.pl.

Winiarską i Zborowskiego łączy nie tylko życie prywatne, ale też wiele aspektów życia zawodowego. Aktor przyznał, że fakt, iż uprawiają ten sam zawód, bywa dużym ułatwieniem - dzięki temu są w stanie lepiej zrozumieć swoje problemy.

Wiem, co to znaczy być przed premierą, ona też wie, co to znaczy być przed premierą, więc rozumiemy specyfikę zawodu, który uprawiamy, w związku z tym mamy trochę wyrozumiałości dla siebie w tym względzie - dodał.

W 2022 roku w rozmowie z "Vivą!" Wiktor Zborowski wskazał też na jeszcze jedną rzecz, która jest kluczowa dla małżeństwa. Przyznał, że ludzie zmieniają się przez lata, dlatego wciąż muszą się docierać i przez całe życie iść na kolejne kompromisy.

Wiktor Zborowski i Maria Winiarska mają dwie córki - urodzoną w 1983 roku Hannę i młodszą od niej o pięć lat Zofię. Aktorska para doczekała się już także trzech wnuczek.