Zastraszał i szantażował Roberta i Annę Lewandowskich. Były menadżer piłkarza oskarżony

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie poinformował o zarzutach wobec Cezarego K. Były menadżer Roberta Lewandowskiego miał szantażować piłkarza i jego żonę. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Bądź na bieżąco. Więcej o polskim i światowym show-biznesie przeczytasz na Gazeta.pl

O zarzutach wobec Cezarego K., byłego menadżera Roberta Lewandowskiego, poinformował Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Marcin Saduś. Informacje przekazał Polskiej Agencji Prasowej. Byłego agenta piłkarza oskarża się o szantażowanie i ujawnianie tajemnicy służbowej. Sprawa dotyczy okresu między 2010 a 2016 rokiem.

Zobacz wideo Lewandowski nie przestaje zaskakiwać. Cudowny rzut do kosza!

Cezary K. miał szantażować Lewandowskich. Chciał rozgłosić wiadomość uwłaczającą czci poszkodowanych

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie doprecyzował, jakich czynów miał się dopuścić oskarżony. 

Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro.

Cezaremu K. grożą obecnie trzy lata pozbawienia wolności. Ma także zakaz zbliżania się do Roberta Lewandowskiego oraz jego żony Anny. Zastosowano też środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego na kwotę 500 tysięcy złotych. 

Robert Lewandowski, Anna Lewandowska Lewandowscy pożegnają się z Warszawą. Znana gwiazda zaprojektuje im nowoczesny dom

Cezary K. był menadżerem Roberta Lewandowskiego od czasów Znicza Pruszków, aż do Bayernu Monachium. Do tarć pomiędzy panami miało dochodzić w momencie, gdy zaczęły się wielkie pieniądze. Lewemu miało nie podobać się to, że musi płacić wysokie prowizje. W 2021 roku w wywiadzie dla "Faktu" Cezary K. zaznaczył, że braterskie relacje to była tylko historyjka dla mediów.

Braterskie relacje? To była poza na użytek mediów. Cały czas dochodziło między nami do tarć, bo byłem jedyną osobą z jego otoczenia, która miała odwagę powiedzieć mu prawdę w oczy, że nie ma racji, że się myli. Robert to genialny piłkarz, ale przy tym człowiek o bardzo wybujałym ego, który jest przekonany o własnej nieomylności. A klakierzy, którzy go otaczają, tylko go w tym utwierdzają. Kłóciliśmy się, bo nie mówiłem wyłącznie tego, co chciał usłyszeć.

Robert Lewandowski, Laura Lewandowska, Anna Lewandowska, Klara Lewandowska Córki Lewandowskiego wparowały na murawę po meczu. Klara pozuje bokiem, ale Laura nie

Więcej o: