Andrzej Sołtysik w "DDTVN" otwiera się na temat niepłodności swojej i żony. "Czasem może pomóc jedynie medycyna"

Andrzej Sołtysik podczas najnowszego odcinka "Dzień dobry TVN" wypowiedział się na temat niepłodności, która jak zdradził, jest mu bardzo bliska. Niedawno o "sytuacji pod ścianą" opowiedziała także jego żona Patrycja.

Więcej o rodzinach i problemach polskich gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska poprowadzili wtorkowe wydanie "Dzień dobry TVN". Prezenterzy zaprosili do studia Narine Szostak, która jest twórczynią kampanii #N97. Kobieta tłumaczyła, jak mówić o niepłodności i z jakimi problemami często borykają się pary, które bezskutecznie starają się o potomka. 

N97 to jest oznaczenie medyczne w klasyfikacji międzynarodowej choroby niepłodności. Celem tej kampanii było zwrócenie uwagi na chorobę i mówienie, że ona jest bardzo blisko — mówiła.

W trakcie dyskusji Andrzej Sołtysik zdecydował się na osobiste wzywanie związane z niepłodnością.

Zobacz wideo Patrycja Sołtysik odpowiada obserwatorce na pytanie dotyczące kolejnego potomka

Andrzej Sołtysik szczerze o niepłodności: Są sytuacje, w których jedynie medycyna może sprawić, że zostaniemy rodzicami

Pod sam koniec rozmowy z Narine Szostk, Andrzej Sołtysik podziękował kobiecie i przyznał, że niepłodność jest dla niego bardzo osobistym i bliskim tematem.

Przyznam tak prywatnie, że ja też jestem N97, ja i moja żona, więc bardzo się cieszę, że ta kampanii jest. Miejmy świadomość, że są sytuacje, w których jedynie medycyna może sprawić, że zostaniemy rodzicami — podsumował rozmowę prezenter.

Andrzej Sołtysik jest ojcem sześcioletniego chłopca, jednak nie jest tajemnicą, że on i jego żona długo starali się o kolejne potomstwo. Patrycja Sołtysik jeszcze kilka miesięcy temu na swoim blogu zaznaczyła, że ma już dość pytań o powiększenie rodziny, o ciążę i ewentualne rodzeństwo dla jej dziecka

Najchętniej nikomu byś nie mówiła o tym co czujesz, co przeżywasz… ale pod tą cholerną ścianą oprócz przeszkód rosną emocje i w pewnym momencie masz ochotę wykrzyczeć całemu światu, jakie to niesprawiedliwe, jakie trudne i jak ci źle. [...] Wcale nie chcesz wsparcia, chcesz spokoju. Tak, spokoju. Aby nikt nie pytał już o rodzeństwo dla syna, nie doszukiwał się na zdjęciach wrzucanych do sieci "brzuszka" - pisała jeszcze w sierpniu br. Patrycja Sołtysik.
 

Przypomnijmy, że Andrzej i Patrycja Sołtysikowie pobrali się w 2015 r. Wówczas dziennikarz miał 48 lat i był już znany w branży. Jego wybranka była natomiast zaledwie 25-letnią studentką AGH. Para kilka miesięcy wcześniej dowiedziała się, że narzeczona prezentera jest w ciąży, jednak lekarze nie dawali większych szans na podtrzymanie jej błogosławionego stanu. Patrycja Sołtysik zmagała się z wieloma problemami i nie mogła podejmować wielu zwykłych aktywności dnia codziennego, takich jak np. wstawanie. W końcu jednak małżeństwo powitało na świecie syna Stasia. 

Według danych WHO na świecie jest aż 146 milionów ludzi, którzy borykają się z problemem niepłodności. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.