Pati Sołtysik podzieliła się osobistym wpisem o niepłodności. "Masz ochotę wykrzyczeć całemu światu, jakie to niesprawiedliwe"

Pati Sołtysik, żona Andrzeja Sołtysika, otworzyła się na temat niepłodności. Na swoim blogu opublikowała poruszający wpis, w którym podzieliła się towarzyszącymi jej uczuciami.

Patrycja i Andrzej Sołtysikowie są rodzicami sześcioletniego Stasia. Żona dziennikarza nie ukrywa jednak, że od dawna marzy o rodzeństwie dla swojego syna. Rok temu opublikowała poruszający wpis, w którym przyznała, że nie jest to jednak takie proste i zależne od niej czy męża. Teraz ponownie wróciła do tematu niepłodności.

Zobacz wideo Patrycja Sołtysik odpowiada obserwatorce na pytanie dotyczące kolejnego potomka

Pati Sołtysik podzieliła się osobistym wpisem o niepłodności

Już na początku swojego wpisu Pati Sołtysik zasugerowała, że dotarła do ściany w leczeniu niepłodności. Czym jest ta "ściana"? Blogerka podała kilka przykładów.

Ściana rośnie z każdym "odpuśćcie, to wtedy się uda", z każdą koleżanką bezproblemowo zachodzącą w ciążę i choć jest ci miło, gdy trzymasz czyjegoś maluszka i słyszysz "pasuje ci", to wtedy też… Ściana rośnie, a ty czujesz, że staje się przeszkodą nie do pokonania. Choć czujesz, że zrobiłabyś wszystko i przecież wszystko robisz, to okazuje się, że i to nie wystarcza. Najchętniej nikomu byś nie mówiła o tym, co czujesz, co przeżywasz... Ale pod tą cholerną ścianą oprócz przeszkód rosną emocje i w pewnym momencie masz ochotę wykrzyczeć całemu światu, jakie to niesprawiedliwe, jakie trudne i jak ci źle - napisała.

Pati Sołtysik dodała, że w takich sytuacjach nie chce wsparcia, a spokoju. Nie chce, by zadawano jej pytania o rodzeństwo dla syna czy dopatrywano się ciążowych krągłości.

Aby gdy już zajdziesz w upragnioną ciążę, było to tylko i wyłącznie twoją sprawą i decyzją, gdy podzielisz się tą radością ze światem. Niezależnie od lokalnych i internetowych czarownic, które "przecież widzą TEN błysk w oczach". Abyś nie musiała tłumaczyć się z prób, strat i swojej drogi. Abyś zatrzymała się pod tą ścianą, zebrała siły i... ruszyła dalej. Tego ci życzę, dzielna kobieto. Sobie również tego życzę - dodała.
 

Coraz więcej gwiazd porusza tematy związane z niepłodnością i utratami ciąży. Ostatnio ta tragedia spotkała Annę Dec, która na Instagramie wystosowała podobny apel. Jej słowa poparła również Joanna Opozda.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.