Piotr Zelt jak Barbara Kurdej-Szatan. Straci pracę przez kontrowersyjny wpis? "Potępiamy język nienawiści"

Nie milkną echa po kontrowersyjnym wpisie Piotra Zelta na temat rzeczniczki prasowej Straży Granicznej. Głos zabrały współpracujące z aktorem teatry.

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Piotr Zelt niedawno zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy. W instagramowym wpisie aktor znany z "13 posterunku" obraził rzeczniczkę Straży Granicznej, co spotkało się z natychmiastową reakcją jego obserwatorów oraz Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu. Teraz na temat wpisu opublikowanego przez Zelta wypowiedziały się współpracujące z nim teatry.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek komentuje problemy Barbary Kurdej-Szatan

Piotr Zelt poniesie konsekwencje po wpisie o Straży Granicznej? Teatry komentują

Jak podaje Plejada, Teatr Capitol, na deskach którego występuje Zelt, całkowicie odciął się od słów aktora. W wywiadzie z portalem przedstawiciele teatru przyznali, że nie chcą mieć nic wspólnego z wojną polityczno-światopoglądową. 

Teatr Capitol od początku swojej działalności jest miejscem dla wszystkich - niezależnie od poglądów politycznych, koloru skóry, orientacji seksualnej, czy wyznania. (...) Poglądy wyrażane przez współpracujących z nami aktorów są ich prywatnymi i nie są wygłaszane na deskach naszego teatru. Nie powinny tym samym być w żaden sposób identyfikowane z miejscem pracy, jakim jest nasz teatr. My zawsze stoimy po stronie kultury i potępiamy język nienawiści - czytamy na portalu.

W podobnym tonie wypowiedział się również Teatr Kamienica. Na słowa aktora zareagował także Tomasz Dutkiewicz, dyrektor Teatru Komedia. W rozmowie z portalem Plejada reżyser został zapytany o przyszłość Zelta w zarządzanym przez niego ośrodku.

Jeśli chodzi o współpracę z Piotrem Zeltem zachowujemy status quo - czytamy.

Myślicie, że Piotra Zelta czeka los Barbary Kurdej-Szatan?

Więcej o: