Finał Konkursu Chopinowskiego. Jakub Kuszlik podzielił widzów swoim strojem. "Artysta w koszulce. Nie przystoi"

24-letni Jakub Kuszlik wystąpił w środę podczas finału Konkursu Chopinowskiego. Co poniektórym internautom nie spodobało się to, jak był ubrany. Uważają, że wybrał strój nieodpowiedni do okoliczności.

Więcej o Konkursie Chopinowskim przeczytasz na Gazeta.pl

Trwa właśnie XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który wszedł już na decydujący etap. Do finału zakwalifikowało się 12 osób, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków: Kamil Pacholec i Jakub Kuszlik. Występ tego drugiego z nich wzbudził niemałe emocje wśród komentujących internautów. O dziwo nie chodzi o to, jak grał, a jak się zaprezentował na scenie.

Eva Gevorgyan, Kamil PacholecFinaliści Konkursu Chopinowskiego. Kamil Pacholec może skraść serca kobiet. A inni?

Finał Konkursu Chopinowskiego. Jakub Kuszlik podzielił widzów swoim strojem. "Artysta w koszulce. Nie przystoi"

Na facebookowym profilu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina trwa gorąca dyskusja na temat finału Konkursu Chopinowskiego. Pod zdjęciem zapowiadającym występ Jakuba Kuszlika pojawiła się cała masa komentarzy dotyczących świetnej gry Polaka. Zachwytów nie było końca, jednak znaleźli się i tacy, którym bardzo przeszkadzało to, jak wyglądał. Jakub Kuszlik nie zasiadł do fortepianu w smokingu, a w marynarce, pod którą miał zwykłą koszulkę.

Czy ja dobrze widzę? Przy fortepianie artysta w koszulce? Może ja jestem bardzo starej daty, ale moim zdaniem nie przystoi, czyli "nie uchodzi".
Stosowność stroju do okoliczności to wyraz ogólnej ogłady i szlifu towarzyskiego. Moja córka, jak była w podstawowej szkole muzycznej, poszła na egzamin z fortepianu w tenisówkach i ja dostałam reprymendę. Uznałam, że słusznie.
Zgadzam się z Panią. Jednak jakiś kanon powinien być stosowany...- piszą pod postem.

Elżbieta Tarnawska.Konkurs Chopinowski. Publiczność nie chciała wysłuchać finalistki. Bo odpadł jej faworyt

Znalazło się również kilka osób, które wzięły w obronę pianistę, przypominając, że to konkurs muzyczny, a nie pokaz mody. Kto ma rację?

Konkurs Chopinowski komentarzeKonkurs Chopinowski komentarze Facebook

Więcej o: