Kinga Rusin wściekła się, kiedy usłyszała wyrok TK Przyłębskiej. "Zbiera się na wymioty"

Kinga Rusin opublikowała na Instagramie post, w którym odniosła się do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Dziennikarka nie przebierała w słowach.

Kinga Rusin aktywnie działa w social mediach. Dziennikarka dzieli się kadrami z życia prywatnego, ale też chętnie zabiera głos w sprawach politycznych. Wspierała między innymi Strajk Kobiet i akcję #mediabezwyboru. Teraz odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej informacji na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego przeczytasz na Gazeta.pl.

Kinga Rusin, Paweł KukizKinga Rusin mocnym wpisem uderzyła w Pawła Kukiza i Magdalenę Ogórek

Zobacz wideo Zofia Klepacka i Kinga Rusin spotkały się przed lokalem wyborczym. Doszło do awantury

Kinga Rusin odniosła się do sytuacji politycznej w Polsce

Kinga Rusin opublikowała zdjęcie, na którym pozuje w zwiewnej, pomarańczowej sukni. Jak wynika z opisu, fotografia została wykonana w słonecznej Grecji. Jednak niech was nie zmyli uśmiech na twarzy dziennikarki. Rusin w poście wylała krytykę wobec obecnie panującej w Polsce władzy.

W Polsce jak zwykle PiS nakłamał, namieszał, znów zrobił ludziom wodę z mózgu i nazwał to "wyrokiem", żeby ten cyrk poważniej wyglądał przynajmniej w podległych im mediach - zaczęła, wyraźnie zbulwersowana decyzją TK Julii Przyłębskiej.
PiS od sześciu lat łamie i niszczy polską Konstytucję, jednocześnie stając rzekomo w "jej obronie". Teraz postanowił zmieszać z błotem instytucje i traktaty, które jej naprawdę bronią, czyli Unię Europejską i jej Trybunał (TSUE). Oczywiście wszystko podlane patriotycznym sosem, żeby niestrawny bigos (posługując się nie bez przyczyny kuchenną nomenklaturą) smakował przynajmniej w TVP. Od samego patrzenia i słuchania zbiera się na wymioty, więc niech nawet nie próbują wciskać nam tego "dania" na siłę do gardła!
 

Kinga Rusin, Andrzej DudaAndrzej Duda "poświęcił" polskie lasy pod budowę fabryki. Kinga Rusin zbulwersowana

W dalszej części wpisu Kinga Rusin odniosła się bezpośrednio do czwartkowego wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny, który stwierdził, że prawo Unii Europejskiej nie może być prawem nadrzędnym, a traktaty unijne są niezgodne z polską konstytucją.

Wczorajszy, kolejny już, pseudowyrok pseudo-Trybunału złożonego z pisowskich nominatów i "odkryć towarzyskich" prezesa nie przeszkodzi tysiącom polskich sędziów opierających się nagonkom działać zgodnie z prawem i sumieniem - pisała z nadzieją.

Dalej Rusin już nie przebierała w słowach...

Podany wczoraj przez koleżankę prezesa nieświeży bigos podlany pisowskim bełkotem, upichcony na polityczne "dziadowskie" zamówienie przy pomocy dublerów i wybitnie pomocnych podkuchennych, jak Piotrowicz czy Pawłowicz, oczywiście bardzo Polsce zaszkodzi. Będziemy wrzodem Europy, kimś, do kogo nikt się nie chce przyznać, czy cokolwiek z nim negocjować. (...) Konstytucja i Europa - to dwa filary naszej przyszłości - i ich nie oddamy!

A wy? Co sądzicie o wczorajszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego?

Więcej o: