Nie żyje aktor "Złotopolskich" i "Fali zbrodni". Medard Plewacki zmarł w wieku 92 lat

Jak poinformował zespół Wrocławskiego Teatru Współczesnego, nie żyje Medard Plewacki. Artysta znany jest z takich seriali jak "Złotopolscy" i "Fala zbrodni". Zmarł 24 września 2021 roku. W chwili śmierci miał 92 lata. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Zmarł Medard Plewacki, polski aktor teatralny i filmowy oraz ceniony pedagog. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał do wiadomości Wrocławski Teatr Współczesny, z którym aktor był związany przez ponad 40 lat. Na facebookowym profilu pojawiło się oświadczenie na temat śmierci Plewackiego. 

Nie żyje Medard Plewacki. Aktor miał 92 lata 

Medard Plewacki był doskonale znany widzom z ról w takich produkcjach, jak "Złotopolscy", "Fala zbrodni", "Życie jak poker", i "Na kłopoty... Bednarski". Wrocławski Teatr Współczesny opublikował oświadczenie, w którym pożegnał uznanego artystę. 

Z przykrością i żalem informujemy, że w wieku 92 lat zmarł Medard Plewacki - aktor teatralny i filmowy. W latach 1962-2003 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Na naszej scenie debiutował 6 maja 1962 w spektaklu "Skandal w Hellbergu" w reżyserii Kazimierza Kutza. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia - czytamy.

Jak do tej pory nie podano przyczyny śmierci. 

W nekrologu udostępnionym na stronie Diecezji Legnickiej podano, że pogrzeb Medarda Plewackiego odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 11:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski we Wrocławiu. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Medard Plewacki urodził się w 1929 roku. Zadebiutował na scenie Teatru Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w 1955 roku. Na swoim koncie ma występy na wielu deskach teatrów, jednak pojawiał się również na szklanym ekranie. W latach 70. ożenił się z wrocławską pediatrą. Niewiele wiadomo na temat jego związku. Aktor na emeryturze udzielał się jako pedagog i prowadził zajęcia z fonetyki. Do samej śmierci udzielał się jako aktor i lektor. 

Rodzinie zmarłego aktora przesyłamy kondolencje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA