Nie żyje aktor "Złotopolskich" i "Fali zbrodni". Medard Plewacki zmarł w wieku 92 lat

Jak poinformował zespół Wrocławskiego Teatru Współczesnego, nie żyje Medard Plewacki. Artysta znany jest z takich seriali jak "Złotopolscy" i "Fala zbrodni". Zmarł 24 września 2021 roku. W chwili śmierci miał 92 lata. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Zmarł Medard Plewacki, polski aktor teatralny i filmowy oraz ceniony pedagog. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał do wiadomości Wrocławski Teatr Współczesny, z którym aktor był związany przez ponad 40 lat. Na facebookowym profilu pojawiło się oświadczenie na temat śmierci Plewackiego. 

'Taniec z Gwiazdami' XII edycja POLSAT - odc. 5"Taniec z Gwiazdami". Jedna z uczestniczek zaliczyła upadek, ale nikt tego nie zauważył

Nie żyje Medard Plewacki. Aktor miał 92 lata 

Medard Plewacki był doskonale znany widzom z ról w takich produkcjach, jak "Złotopolscy", "Fala zbrodni", "Życie jak poker", i "Na kłopoty... Bednarski". Wrocławski Teatr Współczesny opublikował oświadczenie, w którym pożegnał uznanego artystę. 

Z przykrością i żalem informujemy, że w wieku 92 lat zmarł Medard Plewacki - aktor teatralny i filmowy. W latach 1962-2003 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Na naszej scenie debiutował 6 maja 1962 w spektaklu "Skandal w Hellbergu" w reżyserii Kazimierza Kutza. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia - czytamy.

Jak do tej pory nie podano przyczyny śmierci. 

W nekrologu udostępnionym na stronie Diecezji Legnickiej podano, że pogrzeb Medarda Plewackiego odbędzie się w sobotę 2 października o godzinie 11:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski we Wrocławiu. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Medard Plewacki urodził się w 1929 roku. Zadebiutował na scenie Teatru Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w 1955 roku. Na swoim koncie ma występy na wielu deskach teatrów, jednak pojawiał się również na szklanym ekranie. W latach 70. ożenił się z wrocławską pediatrą. Niewiele wiadomo na temat jego związku. Aktor na emeryturze udzielał się jako pedagog i prowadził zajęcia z fonetyki. Do samej śmierci udzielał się jako aktor i lektor. 

Aleksandra Gietner ('Cześć Tereska')Gdzie jest Aleksandra Gietner? Od filmu "Cześć Tereska" mija właśnie 20 lat

Rodzinie zmarłego aktora przesyłamy kondolencje.

Więcej o: